Wylęgarnia drobiu w Stoczku Węgrowskim – otwarcie

11 czerwca uroczyście otwarto wylęgarnie drobiu INTEGRA Sp. z o.o. w Stoczku Węgrowskim. To nowoczesny obiekt wyposażony w wysokiej klasy system technologiczny o wydajności linii przekładu jaj i linii wybierania piskląt – 60 tys. na godzinę. Inwestycja kosztowała 40 mln zł.

Integra Stoczek

Podczas uroczystości  obecny był Zarząd Grupy Kapitałowej SuperDrob S.A. z prezesem Rady Nadzorczej SuperDrobu Henrykiem Lipką oraz prezesem Integry Dorotą Rymarek na czele, władze samorządowe: Janina Ewa Orzełowska – wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Lanc- członek Zarządu Województwa, Krzysztof Fedorczyk – starosta Powiatu Węgrowskiego. Lokalnym gospodarzem był Mieczysław Wójcik – wójt Gminy Stoczek oraz Sylwia Tryc – zastępca wójta Gminy Stoczek. Zebrani hodowcy, dostawcy, partnerzy biznesowi, projektanci i wykonawcy zakładu przyjechali z całej Polski i również z Europy.

Integra Stoczek_4

Program otwarcia składał się z trzech punktów. Po pierwsze, przekazanie podziękowań dla twórców i partnerów inwestycji. Po drugie, zaprezentowanie technologii i wirtualna wizyta w zakładzie. Na koniec cześć kuluarowa przy poczęstunku i dobrej muzyce. Całość spotkania odbyła się na terenie zakładu w Stoczku.

Zakład w Stoczku odpowiada za dostarczanie piskląt dla zakładów przetwórstwa SuperDrob S.A. Nowa inwestycja pozwala na zwiększenie potencjału produkcyjnego o 75%. Wylęgarnia drobiu jest wyposażona w światowej klasy technologię drobiarką – m.in. Petersime NV i Viscon Hatchery Automation BV.

Integra Stoczek_3

To pierwsza tego typu inwestycja w regionie. Dzięki temu gmina i władze regionalne mają okazje na promowanie nowoczesnego biznesu i współpracy z dużą firmą spożywczo-produkcyjną. Nowy zakład zatrudnia dziś 50 pracowników, w większości z terenu Powiatu Węgrowskiego.

Integra Stoczek_2

***

Henrykiem Lipka, prezes Rady Nadzorczej SuperDrob S.A.

 

„Przygotowania i realizacja inwestycji trwały 2,5 roku. Ten rejon zyskał wspaniały obiekt, który przyciąga i mamy nadzieję, że dzięki temu powstaną inne podobne inwestycje”.

Dorota Rymarek, CEO Integra Sp. z o.o.

„Spełniło się jedno z moich największych marzeń zawodowych, którym była właśnie ta wylęgarnia”.

Wójt gminy Stoczek, Mieczysław Wójcik „Kiedy po raz pierwszy rozmawiałem z Henrykiem o mającej powstać w Stoczku wylęgarni sam nie do końca byłem przekonany o realności tego pomysłu. Z jednej strony wiedziałem, że rozmawiam z człowiekiem, który w swoim życiu wielokrotnie dokonywał niemożliwego, z drugiej miałem świadomość trudnej rzeczywistości, która pomimo postępu cywilizacyjnego, a przede wszystkim technologicznego nadal charakteryzuje się skomplikowanymi procedurami i zakorzenionymi głęboko w społeczeństwie wiejskim stereotypami na temat ogromnych fabryk. Większość z moich obaw była słuszna, jednak dziś śmiało mogę powiedzieć, że nie ma rzeczy niemożliwych., a każde problemy można przezwyciężyć, jeżeli tylko wystarczy nam wiary i wytrwałości…Trzeba mieć wielkie cele, aby mieć duże osiągnięcia”.

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk

„Państwa inicjatywa przyczyniła się do zwiększenia zatrudnienia i rozwoju Powiatu Węgrowskiego. Życzę dalszego rozwoju, satysfakcji z codziennej pracy i sukcesów ekonomicznych”.

Czytaj także w: Urząd Gminy Stoczek

Dział Public Relations SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790 (lub 745)

Profil korporacyjny LinkedIn

Grupa Kapitałowa SuperDrob na Twitterze