Dla mediów

 1. Informacje prasowe
 2. Historia firmy
 3. Do pobrania
 4. Biblioteka zdjęć
 5. Kontakt dla mediów
 6. Eksperci
 1. Spółka AVET

  23.07.2019

  CPF Poland

  19.04.2017

 2. SuperDrob jest jednym z czołowych producentów drobiu i dań gotowych w Polsce, z rocznymi przychodami około 1,5 mld zł. Ponad połowę produkcji firma kieruje na rynki zagraniczne – głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. W 2018 wprowadza Kurczaka Sielskiego dla krajowych klientów.

  Firma istnieje 26 lat, dziś Grupa Kapitałowa posiada kilka spółek zależnych, zatrudnia około 3000 osób. Właścicielem firmy jest rodzina Lipków.

  W 2017 roku SuperDrob nawiązał współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods (CP Foods) z Tajlandii.

  Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Karczewie, Łodzi, Stoczku (nowoczesna wylęgarnia z 2016 roku) oraz w Łukowie (wytwórnia pasz). Firma kupiła zakład przetwórstwa i wylęgarnię drobiu w Lublinie (transakcja z Indykpol S.A.)

  SuperDrob aktywnie uczestniczy w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego. W 2017 roku został wydany także pierwszy raport społeczny grupy kapitałowej dostępny pod adresem: www.raport-csr.pl

  Nagrody i wyróżnienia dla firmy.

   

   

  Historia 

  1993 – Nasza historia zaczęła się 22 lata temu kiedy mieszkający w Szwajcarii Henryk Lipka szukał sposobu na wsparcie przemian gospodarczych w rodzinnej Polsce. Pamiętał z dzieciństwa smak pieczonego, soczystego kurczaka, którego przygotowywała mu babcia. Sekretem tego smaku było najlepszej jakości polskie mięso oraz pieczołowicie dobrana przez babcię mieszanka przypraw pilnie przez nią strzeżona. Być może to właśnie stało się dla Henryka Lipki inspiracją do wykupienia Warszawskich Zakładów Drobiarskich i stworzenia marki SuperDrob, której nazwa od początku wskazywała kierunek rozwoju i nasze ambicje – od zawsze chcieliśmy być najlepsi. Po prostu super! Warto dodać, że babcia zdradziła Prezesowi Henrykowi sekret mieszanki przypraw a on do dziś osobiście dogląda tworzenia receptur nowych produktów.

  2000 – Dzięki ciężkiej pracy i rzetelności już po 7 latach działalności udało nam się zbudować zaufanie klientów i kontrahentów, co pozwoliło nam rozwinąć skrzydła i zakupić zakład produkcyjny w Łodzi.

  2011 – Lubimy wyzwania i ambitne cele, dlatego podjęliśmy starania o wejście na rynek chiński, który jest ogromny i bardzo wymagający. Mimo to sprostaliśmy wysokim standardom produkcji i normom jakościowym i jako jedna z niewielu polskich firm, SuperDrob otrzymał akredytację władz chińskich na eksport naszych produktów na tamtejszy rynek. To był nasz kolejny, super sukces.

  2012 – Ostatnie lata naszej działalności to jeszcze bardziej dynamiczny rozwój, który jest efektem wieloletniej pracy i konsekwentnego dążenia do celu. Nie spoczywamy jednak na laurach. Obraliśmy nowe kierunki działania i kolejne ambitne cele, co zaowocowało utworzeniem Grupy Kapitałowej, która umocniła naszą pozycję na rynku.

  2013 – Nasz apetyt na sukces stale rośnie. Nowe cele wymagają także nowych inwestycji, dlatego otworzyliśmy zakład do produkcji Convenience Food w Łodzi, co pozwoliło nam zwiększyć produkcję, a przez to podwoić zatrudnienie.

  2014 – Chcemy być bliżej Was, dlatego rozpoczęliśmy budowę sieci sklepów firmowych, aby produkty SuperDrob stały się jeszcze bardziej dostępne na co dzień.

  2015 – Do Grupy Kapitałowej dołączają kolejne spółki. Zmieniamy się dla Was – nie tylko budujemy nowe zakłady, aby podwoić możliwości produkcyjne, ale przede wszystkim wprowadzamy szeroką gamę innowacyjnych, pysznych i zdrowych dań gotowych z kurczaka, jakich do tej pory nie znaliście. Symbolem tych zmian jest nasze nowe logo – Super Kurka, która patrzy w prawo, czyli w przyszłość, pełną wyzwań i szans na nowe sukcesy.

  2017 – Rozpoczęliśmy współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods z Tajlandii. Dzięki temu możemy inwestować w nowe zakłady zlokalizowane na terenie Polski i aktywnie uczestniczyć w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego. Powstaje spółka CPF Poland.

  2018 – Rozwój firmy to także nowe inwestycje. Kupiliśmy od Indykpol S.A. zakład przetwórstwa i wylęgarnie drobiu w Lublinie.

  2019 – Zapraszamy do Biura Obsługi Korporacyjnej w centrum Warszawy (ul. Zajęcza 2B, Powiśle).

 3. PR Manager
  ŁUKASZ ZAJĄC

  kom.: 603 120 000

  Biuro korporacyjne: 22 27 59 200

   

   

  W skrócie o SuperDrob:

  SuperDrob S.A. jest firmą spożywczą opartą na przetwórstwie drobiu i produkcji dań gotowych (convenience food). Ponad połowę produktów eksportuje głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 26 lat, zatrudnia blisko 2500 osób. Obrót Grupy Kapitałowej w 2018 roku to około 1,5 mld zł.

  Od 2017 r. SuperDrob S.A. współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

  Od 2018 dostarcza na polskie stoły Kurczaka Sielskiego.

  Główne zakłady firmy przetwórstwa znajdują się w Karczewie pod Warszawą, w Łodzi oraz w Lublinie. Dodatkowo posiada 2 wylęgarnie drobiu (Stoczek;  Turka) i wytwórnię pasz w Łukowie.

   

   

  KLIENCI

  SuperDrob współpracuje z największymi sieciami handlowymi. W Polsce: LIDL, CARREFOUR, Makro, Eurocash, Netto, Żabka. W Europie: KFC Europe, Iceland, ASDA, ALDI.

  Eksport: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Republika Czeska, Szwajcaria, Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa. Mołdawia, Ukraina oraz Hongkong i Japonia.

  CERTYFIKATY JAKOŚCI

  Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: system kontroli żywności HACCP, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food oraz program audytowy –  Genesis Standards. To gwarancja bezpieczeństwa hodowli i przetwórstwa drobiu. SuperDrob jest członkiem KRD ID (Krajowej Rady Drobiarstwa).


  SPECJALIZACJA

  SuperDrob specjalizuje się w uboju i przetwórstwie mięsa z kurczaka. Oferuje świeże i mrożone produkty pakowane na wiele różnych sposobów. Sprzedaje produkty pod zarejestrowanymi znakami towarowymi lub markami własnymi największych sieci handlowych na rynku krajowym i europejskim. Oferuje także szereg smacznych produktów mięsnych z drobiu i wieprzowiny.

   

  CSR, czyli firma odpowiedzialna społecznie

  SuperDrob to firma odpowiedzialna społecznie. Realizuje swój program CSR w lokalnych społecznościach. Szczególnie w miejscowościach w których posiada zakłady – w Karczewie, Lublinie, Łodzi, Łukowie i Stoczku. Działania społeczne opisane w jednym z pierwszych raportów CSR w branży drobiarskiej –  są istotną częścią misji rodziny Lipków. Dotyczą pracowników, młodzieży, partnerów biznesowych i najbliższego otoczenia. W 2017 roku powstała także Fundacja SuperDrob USKRZYDLAMY.

   

   

  Grupa Kapitałowa online:

  www.superdrob.pl (strona korporacyjna)

  www.kurczaksielski.pl (strona o Kurczaku Sielskim)

  www.o-kurczaki.pl (blog) www.raport-csr.pl (raport społeczny) @GrupaSuperDrob (Twitter)

   

 4. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie dzielimy się wiedzą i praktyką z branży rolno-spożywczej, a szczególnie informacjami o drobiu.

  Zakres tematów:

  • tendencje na rynku drobiarskim,
  • polski i europejski rynek drobiarski,
  • eksport,
  • rynki europejskie,
  • dania gotowe,
  • zdrowy tryb życia,
  • eksport i handel w Azji,
  • prognozy cenowe na rynku drobiu w Polsce,
  • Unia Celna,
  • rynek żywca.

  Kontakt: tel. 603 120 000

Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin