Redukcja i recykling opakowań w SuperDrob

Redukujemy plastik
Od prawie dwóch lat intensywnie pracujemy nad zmianą i ulepszeniem naszych opakowań. Produkty SuperDrob są sprzedawane w opakowaniach w pełni zdatnych do recyklingu. Obniżamy ilość materiału opakowaniowego, redukujemy plastik.

Systematycznie zastępujemy opakowania foliowe bezpośrednie i jednostkowe z laminatów wielowarstwowych monofoliami. W przypadku części opakowań tekturowych stosujemy opakowania jednostkowe oraz zbiorcze od dostawców z certyfikacją FSC.

Pod nowe implementacje produktów dla naszych klientów eksportowych rekomendujemy używanie opakowań w 100% możliwych do ponownego przetworzenia. Informujemy również o możliwości optymalnej redukcji materiału opakowaniowego.

Rozpoczęliśmy procedury wdrożeniowe dla produktów głęboko mrożonych pakowanych bezpośrednio w kartoniki odpowiednie do kontaktu z żywnością. Pochodzą one z materiału pozyskanego z recyklingu, w 100% biodegradowalnego.
Pracujemy nad przystosowaniem kartonów do bezpośredniego kontaktu z żywnością, aby uniknąć korzystania z dodatkowego woreczka foliowego wewnątrz kartonu.

„Informujemy również o możliwości optymalnej redukcji materiału opakowaniowego”

W każdej kategorii chcemy, by nasze opakowania były możliwie jak najbardziej przyjazne dla środowiska. Powstała grupa projektowa zrzeszająca nasz Dział Wdrożeń, naszego głównego dostawcę opakowań foliowych oraz przedstawicieli Instytutu Technologii Polimerów i Barwników Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. Ma ona na celu przeprowadzenie badań folii biodegradowalnych pod pakowanie produktów przetworzonych, panierowanych i głęboko mrożonych z kurczaka. Próby, które zostały poddane analizie, powstały na bazie biokomponentów do składu polimerów, np. na bazie PLA, pochodzącego w 100% z kukurydzy. Mamy nadzieję, że ten nowy sposób pakowania stanie się w przyszłości jedną z alternatyw do przetwarzania plastiku.

Widać tutaj ogromną zmianę myślenia także u naszych klientów. Trendy rynkowe mają ogromny wpływ na to, czego oczekują nasi kontrahenci, a redukcja plastiku i zmniejszanie opakowań stały się ważnym wyznacznikiem obecnych czasów.