O SuperDrob (2021)

SuperDrob S.A. jest firmą spożywczą opartą na przetwórstwie drobiu i produkcji dań gotowych (convenience food). Ponad połowę produktów eksportuje głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 28 lat, zatrudnia blisko 2500 osób. Głównym właścicielem firmy jest rodzina Lipków.

Obrót Grupy Kapitałowej w 2019 roku to około 1,8 mld zł. W 2018 wprowadza Kurczaka Sielskiego dla krajowych klientów.

Od 2017 r. SuperDrob S.A. współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo
w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

Główne zakłady firmy przetwórstwa znajdują się w Karczewie pod Warszawą, w Łodzi, Lublinie oraz Goleniowie. Dodatkowo posiada 2 wylęgarnie drobiu (Stoczek;  Turka) i wytwórnię pasz w Łukowie.

KLIENCI

SuperDrob współpracuje z największymi sieciami handlowymi. W Polsce: LIDL, CARREFOUR, Makro, Eurocash, Netto, Żabka. W Europie: KFC Europe, Iceland, ASDA, ALDI.

Eksport: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Republika Czeska, Szwajcaria, Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa. Mołdawia, Ukraina oraz Hongkong i Japonia.

CERTYFIKATY JAKOŚCI

Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: system kontroli żywności HACCP, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food oraz program audytowy –  Genesis Standards. To gwarancja bezpieczeństwa hodowli i przetwórstwa drobiu. SuperDrob jest członkiem KRD ID (Krajowej Rady Drobiarstwa).


SPECJALIZACJA

SuperDrob specjalizuje się w uboju i przetwórstwie mięsa z kurczaka. Oferuje świeże
i mrożone produkty pakowane na wiele różnych sposobów. Sprzedaje produkty pod zarejestrowanymi znakami towarowymi lub markami własnymi największych sieci handlowych na rynku krajowym i europejskim. Oferuje także szereg smacznych produktów mięsnych z drobiu.

 CSR, czyli firma odpowiedzialna społecznie

SuperDrob to firma odpowiedzialna społecznie. Realizuje swój program CSR w lokalnych społecznościach. Szczególnie w miejscowościach w których posiada zakłady – w Karczewie, Lublinie, Łodzi, Łukowie i Stoczku. Działania społeczne opisane w jednym z pierwszych raportów CSR w branży drobiarskiej –  są istotną częścią misji rodziny Lipków. Dotyczą pracowników, młodzieży, partnerów biznesowych i najbliższego otoczenia. W 2017 roku powstała także Fundacja SuperDrob USKRZYDLAMY.

 Grupa Kapitałowa online:

www.superdrob.pl (strona korporacyjna)

www.kurczaksielski.pl (strona o Kurczaku Sielskim)

www.o-kurczaki.pl (serwis edukacyjny)

www.raport-csr.pl (raport społeczny)

@GrupaSuperDrob (Twitter)

oraz serwis LinkedIn 

SuperDrobNews (YouTube)