Zespół Fundacji w finale Konkursu Pracownik Roku

Zespół Fundacji Uskrzydlamy zdecydowanie wpływa na organizację, której nadaje „ludzką twarz”. Realizuje projekty, które służą nie tylko pracownikom i ich dzieciom. Jest to ok 20 projektów rocznie, mających wpływ na życie ponad 8 tys. osób. Fundacja, realizując działania CSR grupy SuperDrob, wspiera społeczności lokalne, dzieci które angażuje w sport, oraz dzieci z domów dziecka, osoby z niepełnosprawnościami lub społecznymi dysfunkcjami. Wspiera też dzieci zdolne przyznając im stypendia naukowe – czytamy uzasadnienie na stronie konkursu organizowanego od 2017 roku przez  Business Centre Club i  4 Business & People.

Fundacja SuperDrob Uskrzydlamy jest odpowiedzią na potrzeby rozwijającej się firmy. Była też wyrazem społecznej wrażliwości Prezesa Césara Lipki, który pomysły na „projekty dla ludzi” widział właśnie w działalności fundacji. Trzonem działalności naszej firmy jest produkcja, ale nie możemy zapominać o kapitale społecznym – to człowiek jest i powinien być najważniejszy.

Nazwaliśmy naszą fundację Uskrzydlamy, bo chcemy, żeby pomagała w rozwoju i realizacji pasji, żeby właśnie uskrzydlała.

Więcej o konkursie

Idea Konkursu “Pracownik Roku” zrodziła się w 2017 roku. Była ona wyjściem naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów HR, którym zależy na docenieniu i motywowaniu swoich pracowników w sposób wykraczający poza możliwości pojedynczej firmy. W tym roku chcemy szczególnie zwrócić uwagę na najbardziej doświadczonych pracowników. III edycji Konkursu towarzyszy kampania społeczna „Docenić moc doświadczeń”, której patronuje Rada Dialogu Społecznego.

Przedsiębiorcy i menedżerowie rywalizują o wyróżnienie swoich reprezentantów na szerokim forum poprzez dobrze przygotowane zgłoszenia oraz laudacje.

W Konkursie promuje się idee:

  • wdzięczności w biznesie,
  • udzielania pozytywnej informacji zwrotnej,
  • budowania zdrowych relacji między przełożonymi a pracownikami,
  • motywowania pozapłacowego.

Fundacja SuperDrob, zakres aktywności:

Prowadzimy wiele społecznych projektów, które udało nam się zrealizować – samodzielnie jak również z innymi organizacjami i fundacjami. Wspieramy Warszawskie ZOO, wspomagamy rodzinny Orszak Trzech Króli – największe uliczne jasełka na świecie. Sponsorujemy dzieci z 8 klubów sportowych, przekazujemy nasze produkty kilkunastu fundacjom i instytucjom. Dbamy o środowisko sprzątając las i rzekę Świder. W sumie w ciągu roku SuperDrob  wspiera ponad sto różnych imprezach. Integrujemy naszych pracowników na rodzinnym kolędowaniu oraz na naszej chyba największej firmowej imprezie, jaką jest Międzynarodowy Festiwal Kultur. Jest sport, pyszne jedzenie i świetna zabawa. Daje mnóstwo satysfakcji, kiedy widzimy ile radości te działania przynoszą naszym pracownikom i innym osobom, które można już liczyć w tysiącach!

Firma SuperDrob znana ze świetnych produktów drobiowych coraz częściej postrzegana jest również jako firma, która specjalizuje się w tworzenia dobra. I to z pewnością zjednuje nam przychylność i zaufanie konsumentów.