Wielki REJS na Pogorii 2016.

W tym roku trasa prowadziła z Włoch na Morze Czarne.

Tam Pogoria – z załogą złożoną z 15-latków ze SzPŻ – wzięła udział w spotkaniu wielkich żaglowców SCF Black Sea Tall Ships Regatta 2016. Trzy regatowe etapy zaowocowały dla Pogorii deszczem nagród. Wśród nich była najcenniejsza: Friendship Trophy, przyznawana przez kapitanów wszystkich jednostek biorących udział w imprezie.

Szkołę Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego od wszystkich rejsów młodzieżowych na żaglowcach różnią dwie rzeczy. Po pierwsze udział w niej dla młodzieży jest bezpłatny, ale okupiony roczną pracą w wolontariacie (w SuperDrob 2 gimnazjalistów zapisało się na program wolontariatu w 2016 roku). Po drugie, na morzu bez przerwy trwa nauka szkolna: sześć godzin lekcyjnych codziennie (a do tego sprawdziany, klasówki, prace… najlepszym określeniem będzie „kubrykowe”); dopiero po lekcjach, w dzień i w nocy, młodzi ludzie pełnią wachtę i obsługują żaglowiec jak prawdziwi marynarze, gdyż jest to prawdziwa szkoła i pod prawdziwymi żaglami.

 

Warunkiem wstępnym udziału w projekcie jest zgłoszenie chęci pomagania innym. Rok udokumentowanej pracy wolontariackiej kwalifikuje do kolejnych etapów kwalifikacji. Finałem jest bieg na 400 m, pływanie stylem dowolnym 50 m, podciągnięcie się na drążku (3 razy) i test z angielskiego. Tak więc na rejs w roku szkolnym 2017 trzeba się zgłosić w roku  2016. Trochę długa droga, ale warto.

Galeria filmowa >

Edycja 2017 >

pogoria_2016_superdrob_kazimierz_robak

 

Więcej o SuperDrob S.A. >

 

Dział Komunikacji SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790

Profil korporacyjny LinkedIn

Twitter @GrupaSuperDrob