SuperDrob wspiera szlachetne idee

„Dobrej nocy i sza” nowa płyta Chóru Centrum Myśli JP2 – SuperDrob S.A. Partnerem Strategicznym projektu.

Dzięki wsparciu SuperDrob S.A. na płycie “Dobrej nocy i sza” znajdą się tradycyjne kołysanki, przez wielu z Was znane z dzieciństwa, jak i zupełnie nowe, skomponowane stosunkowo niedawno. Wykonanie charakteryzuje różnorodność aranży – od klasycznych kompozycji Maklakiewicza, po jazzowe aranżacje kołysanki śpiewanej przez Skaldów. To propozycja brzmienia nie tylko dla najmłodszych. Wierzymy, że dorosłemu słuchaczowi kołysanki nie tylko przypomną czas dzieciństwa, ale będą także przyjemnością, którą podzieli się z dziećmi.

O motywacji i projekcie

„Kilka miesięcy temu nagraliśmy 15 kołysanek w różnych aranżacjach. Mamy nadzieję, że wydanie ich na płycie pomoże w utwierdzaniu więzi między młodymi rodzicami i dziećmi. Wiemy też, że śpiewanie daje ogromną radość i chcemy się nią podzielić – każdy może tego doświadczyć. Dlatego płytę wzbogacamy o książeczkę z tekstami kołysanek do wspólnego śpiewania. To nasze wspomnienia z dzieciństwa, które chcemy podarować dzieciom. Tę płytę tworzymy tym, co mamy – naszymi głosami, które nie są idealne, są takie jak Twój, a razem splatają się w fascynującą muzyczną opowieść i dziecięce wspomnienia. Pomóż nam wydać płytę, a razem z nią przekonasz się, że każdy może być chórzystą.

Chociaż materiał na płytę jest nagrany, to jednak potrzebujemy funduszy na jej wydanie. Powodzenie projektu uzależnione jest od sukcesu kampanii crowdfundingowej, czyli akcji trwającej 14 dni (od 17. do 31. października). W tym czasie chcemy zebrać 18 000 zł, które pokryją koszty obróbki materiału dźwiękowego, tłoczenia płyt, koniecznych opłat oraz późniejszej dystrybucji gotowego produktu.

Jak to działa? Akcja crowdfundingowa jest zwykłą przedsprzedażą prowadzoną przez Internet. Po wejściu na stronę wsparcia projektu (kliknij tutaj) w panelu po prawej stronie można wybrać konkretny produkt (nagrodę), który chce się zakupić w podanej kwocie wsparcia. Następnie  należy dokonać płatności. Po zebraniu wystarczającej kwoty inicjujemy cały proces stworzenia fizycznego produktu, który dostarczamy wszystkim, którzy go zakupili przez stronę odpalprojekt.pl.

Dołożymy starań, żeby zdążyć przed świętami Bożego Narodzenia;) Ale potrzebujemy Twojej pomocy. Jeżeli nie możesz wesprzeć nas finansowo, pomóż nam promować projekt wśród swoich znajomych. Nie musisz pisać do wszystkich znajomych na Facebooku. Wystarczy tych troje/czworo, których może to zainteresować. Zwróć się do nich osobiście. Będziemy Ci bardzo wdzięczni.”

O chórze

„Chór Centrum Myśli Jana Pawła II to ponad 50 osób o różnych temperamentach, osobowościach, wykształceniu – 50 różnych historii tworzących jeden, wspólnie oddychający i brzmiący organizm. Co nas łączy? Nasza historia jest historią spotkania młodych ludzi, którzy w kwietniu 2005 roku postanowili, poprzez świadectwo swojego życia, ponieść dorobek nauczania Wielkiego Papieża Polaka. Muzyka jest dla nas językiem porozumiewania z każdym napotkanym człowiekiem i sposobem uwrażliwiania społeczeństwa na piękno. Angażujemy się w różnorodne działania na rzecz lokalnych społeczności m.in. jeździmy do domów dziecka i domów opieki społecznej w ramach corocznego projektu „PoKolędzie JP2”. Docieramy w ten sposób z ciepłym przesłaniem kolęd do ludzi, którzy mogą czuć się osamotnieni i zapomniani. Teraz czas na najmłodszych;) Dotychczas mieliśmy okazję śpiewać koncerty z takimi artystami jak: Andrea Bocelli, Kasia Kowalska, Mela Koteluk, Urszula, T. Love, Voo Voo, Zakopower, Raz Dwa Trzy, Pectus, Czesław Mozil, Jorgos Skolias czy Joachim Mencel. Występowaliśmy m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia, z Polską Orkiestrą Radiową, z Polskim Chórem Kameralnym. Nasze koncerty były też transmitowane w II Programie Polskiego Radia.”

Więcej informacji : http://dobrejnocy.eu/