SuperDrob i Fundacja Uskrzydlamy z pomocą dla Ukrainy

Jako odpowiedzialny Pracodawca pomagamy i wspieramy naszych ukraińskich pracowników, ich rodziny i bliskich. Chcemy ich wspierać w tej dramatycznej sytuacji, która dotknęła ich Ojczyznę i zmieniła ich życie na zawsze. Fundacja „Uskrzydlamy” wyrosła ze społecznej odpowiedzialności biznesu firmy SuperDrob i w związku z obecną tragedią, od kilku dni wspólnymi siłami zdajemy egzamin nie tylko z tej odpowiedzialności, ale także po prostu z człowieczeństwa.

W ramach Grupy Kapitałowej SuperDrob wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych pracowników i ich rodzin, udzielając im kompleksowej pomocy. Efektem tego zaangażowania jest mnóstwo oddolnych inicjatyw, zbiórek pieniężnych, rzeczy materialnych (takich jak ubrania, zabawki), żywności, środków higienicznych, materiałów opatrunkowych oraz medykamentów.

Nasze działania opierają się również na współpracy z placówkami kulturalno-oświatowymi, lokalnymi władzami oraz organizacjami pozarządowymi. Jesteśmy w sztabach kryzysowych, by razem wypracowywać rozwiązania wspierające mieszkańców Ukrainy. Bo w grupie jest siła.

Oprócz zaspokajania podstawowych potrzeb materialnych, zapewniamy zakwaterowanie, także w swoich prywatnych domach oraz wsparcie psychologiczne i prawne. Z ramienia naszej Fundacji organizujemy opiekę dla dzieci uchodźców i włączamy się w organizację zajęć aktywizujących dla kobiet. Prowadzimy także działania wewnątrz spółki w formie różnych akcji informacyjnych oraz solidarnościowych.

Ponadto, firma SuperDrob przekazuje tony swoich produktów żywnościowych różnym organizacjom NGO, firmom czy osobom prywatnym, udzielającym uchodźcom schronienia u siebie w domach.

Będziemy pomagać tak długo, jak będzie to potrzebne.

Mи разом з вами!