Rozpoczynamy produkcję w Goleniowie

SuperDrob rozwija segment convenience food

SuperDrob S.A. producent dań gotowych i jeden z największych eksporterów drobiu  w Polsce, 1 października 2019 r. podpisał umowę nabycia przedsiębiorstwa od  BBP Sp. z o.o. w Goleniowie (woj. zachodniopomorskie).

  • Długofalowe plany SuperDrob zakładają znacząco zwiększyć obecne w SuperDrob możliwości produkcyjne w segmencie convenience food.
  • Główny zakład SuperDrob specjalizujący się w convenience food znajduje się w Łodzi. Produkuje dania z drobiu np. popcorn, nuggestsy, stripsy. SuperDrob jest jednym
    z największych producentów w segmencie convenience food w Polsce.
  • BBP Sp. z o.o. specjalizuje się w produkcji elementów pieczonych z drobiu, i obecnie zatrudnia około 50 osób. Profil działalności zakładu w Goleniowie jest bardzo podobny do profilu zakładu w Łodzi.
  • Doradcami prawnymi SuperDrob S.A. przy transakcji nabycia BBP Sp. z o.o. byli Mateusz Rogoziński oraz Magdalena Purol z kancelarii Crido Legal.

Zamierzamy zwiększyć moce produkcyjne w SuperDrob, co jest zbieżne ze strategią naszej grupy kapitałowej. Rozwijamy segment convenience. To najbardziej dynamicznie rozwijająca się gałąź naszego biznesu. Jesteśmy wiodącym  graczem  w tej dziedzinie w naszym kraju. Stale rozwijamy kategorię dań gotowych z drobiu w Polsce oraz jesteśmy liczącym się producentem produktów convenience w Europie. Rozpoczęcie produkcji w zakładzie w Goleniowie jest jednym z kolejnych kroków naszych planów inwestycyjnych. Będzie to już drugi zakład w tym roku oddany do użytku, na początku roku uruchomiliśmy wytwórnię pasz w Łukowie. – mówi Jarosław Kowalewski, Członek Zarządu ds. Strategii i Rozwoju, SuperDrob S.A.

SuperDrob S.A. to grupa kapitałowa oferująca produkty drobiowe – tradycyjne i nowoczesne (dania gotowe z drobiu tzw. convenience food). Jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów, głównie do krajów UE a także Chin i Japonii. Posiada bogate doświadczenie w całościowym procesie hodowli i przetwórstwa drobiu „od jaja po gotowy produkt na półce”. Zatrudnia prawie 3000 osób. Przychód grupy kapitałowej w 2018 r. to ok. 1,5 mld zł. Główne zakłady przetwórstwa znajdują się w Karczewie, Łodzi, Lublinie. Obszar surowcowy to dwie wylęgarnie kurcząt (Stoczek Węgrowski, Turka) oraz wytwórnia pasz w Łukowie.

BBP Sp. z o.o. to producent wyrobów z mięsa drobiowego. Zakład przetwórstwa zatrudnia około 50 osób i znajduje w Goleniowie (35 km od Szczecina).

Zdjęcie zakładu:

Adres:

Prosta 20, 72-100 Łozienica
Tel. 22 275 92 60

Informacje dla mediów:

pr@superdrob.pl

Czytaj także:

Nowa wytwórnia pasz w Łukowie (woj. lubelskie)

Festiwal dla pracowników z całego świata

26 lat SuperDrob  w Polsce