Informacje prasowe

Wytwórnia pasz w Łukowie

SuperDrob tworzy swój ekosystem.

Wytwórnia pasz w Łukowie

 

240 tys. ton rocznie – tyle będzie wynosić planowana wydajność ŁukPaszu – nowej wytwórni pasz dla broilera kurzego autorstwa SuperDrob. Powstanie tego podmiotu to kolejny etap w budowaniu niezależności organizacyjnej i podnoszeniu swojej pozycji na rynku przez grupę rolno-spożywczą z Karczewa.  

Dzięki tej inwestycji, SuperDrob rozwija budowę własnego ekosystemu. Posiadanie wylęgarni, ferm, zakładu przetwórstwa i dystrybucji produktów, a także wytwórni pasz, pozwoli jej na oferowanie rozwiązań od pola po półkę sklepową. Taka struktura organizacyjna zagwarantuje uzyskanie najlepszych efektów ekonomicznych oraz pełną kontrolę nad jakością i bezpieczeństwem produktów na wszystkich etapach.

Efektem powstania zakładu ŁukPasz jest to, że hodowcy broilera kurzego (współpracujący z SuperDrob) będą mieli zapewnione dostawy najwyższej jakości paszy. Wytwórnia pozwoli na kontrolę kosztową oraz jakościową kolejnego etapu łańcucha dostaw w procesie produkcji drobiu. W zakładzie są obecnie produkowane pełnoporcjowe mieszanki pasz w strukturach dla broilera kurzego: starter, grower, finiszer oraz pasze specjalistyczne dla stad reprodukcyjnych.

ŁukPasz współpracuje z kilkuset gospodarstwami i hodowcami drobiu. Wytwórnia dobrze działa, gdy są surowce, gdy jest dobra technologia, gdy są klienci. Jesteśmy z rolnikiem, jesteśmy z hodowcami, parterami biznesowymi na dobre i na złe. Zapewniamy im dobrej jakości pasze i pomagamy w wielu sytuacjach. Jako spółka w Grupie SuperDrob, tworzymy ekosystem zintegrowanej produkcji. Z jednej strony tworzymy rynek dla rolników, z drugiej zaś strony sami od niego zależymy. Chcemy być blisko naszych partnerów biznesowych, tak aby czuli się z nami jak w rodzinie. – wyjaśnia Piotr Grzonkowski, prezes firmy ŁukPasz i członek zarządu ds. finansowych w SuperDrob S.A.

SuperDrob należąc do największych firm w branży drobiarskiej na rynku polskim (zarazem będąc znaczącym eksporterem), chce dalej podnosić standard swoich produktów oraz zwiększać skalę swojej produkcji. W szczególności, że zapotrzebowanie na tego typu produkty jest ogromne. Obecnie 60% produkcji zbóż w Polsce jest przeznaczone dla przemysłu paszowego. Tylko w rodzimej branży drobiarskiej jest ponad 177 mln sztuk zwierząt do wyżywienia.

Grupa SuperDrob to firma z długą tradycją. Już od 26 lat produkuje oraz przetwarza drób. Od kilku lat jej rozpoznawalność na rynku krajowym wzrasta poprzez m.in. oferowanie produktów premium (Kurczaka Sielskiego), a także poprzez swoją pozycję jako eksportera w Unii Europejskiej oraz Chinach. W 2018 r. Grupa SuperDrob osiągnęła obrót wysokości ok. 1,5 mld zł.

ZDJĘCIA ZAKŁADU >>> zobacz: 

Najważniejsze fakty:

  • Wybudowana wytwórnia pasz dla broilera kurzego ma planowaną wydajność na poziomie 20 000 ton na miesiąc, co pozwoli na produkcję prawie 240 tys. ton rocznie.
  • Zespół pracowników zakładu to ponad 35 osób.
  • Inwestycja w zakład ŁukPasz kosztowała niemalże 57 mln zł.
  • Wykonawcą inwestycji jest spółka Wenglorz z Olsztyna.
  • Partnerem biznesowym jest bank BNP Paribas.
  • Zakład jest zlokalizowany w Podstrefie Łuków Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ul. Strzelnicza 9).

 

Rolnik jest bardzo ważny dla spółki ŁukPasz i grupy SuperDrob. Tu zaczyna się niemalże wszystko. To On dostarcza surowiec, to On ma bezpośredni kontakt ze zwierzętami, to On sukcesywnie może zwiększać swoje dochody i inwestować w dalszy rozwój, przyczyniając się jednocześnie do sukcesywnego wzrostu regionu, w którym mieszka czy też prowadzi działalność gospodarczą. – mówi Piotr Grzonkowski, prezes firmy ŁukPasz i członek zarządu ds. finansowych w SuperDrob S.A.

 

 

***

Informacje o grupie SuperDrob:

Łukasz Zając, PR manager

Tel. 603 120 000

E-mail: lukasz.zajac@superdrob.pl