Prezes SuperDrobu w Akademii Lidera

11 kwietnia César Lipka spotkał się ze kilkunastoma studentami z Warszawy, uczestnikami prestiżowej Akademii Lidera. To cykl spotkań o interdyscyplinarnej tematyce, którego celem jest ukazania liderów świata biznesu, nauki, kultury. Akademia Lidera została nagrodzona Złotym Wilkiem i uznana za Najlepsze Wydarzenie Publiczne w Polsce w 2017 roku!

 

César Lipka o pracy w SuperDrobie

Spotkanie miało charakter nieformalnej rozmowy z uczestnikami. César Lipka, opowiedział historię powstania jego firmy rodzinnej począwszy od jego ojca – Henryka Lipki. Prezes SuperDrobu odpowiadał na pytania dotyczące charakterystyki pracy w firmie rodzinnej, zagadnień sukcesji oraz wad i zalet współpracy z członkami rodziny.

Padło kilka pytań dotyczących współpracy SuperDrobu (od 2017 r.) z tajskim partnerem CPF. Charoen Pokphand Foods Plc (CPF) jest jednym z czołowych producentów, przetwórców i eksporterów mięsa w południowo-wschodniej Azji oraz jednym ze światowych liderów w produkcji paszy dla zwierząt. César Lipka mówił także o obecności firmy SuperDrob na chińskim rynku jako jednej z niewielu polskich firm z niezbędną akredytacją. Wspominał wielokrotnie o tym, że mięso w UE jest najwyższej jakości, więc ciężko byłoby mu konkurować z dużo tańszym (ale jednocześnie gorszym) mięsem amerykańskim czy brazylijskim.

Cesar Lipka

Prezes SuperDrobu a życie prywatne

Duża część pytań dotyczyła fenomenu łączenia pracy prezesa firmy o rocznym obrocie ponad 1 mld zł z byciem ojcem piątki dzieci. Oczywiście wspomniał od razu, że podziw należny jest jego żonie. Opowiedział o typowym dniu pracy, w którym wstaje o 5:00, idzie na 6:30 na mszę, spokojnie pracuje sam od 7:00 do 8:00, a później wpada w wir spotkań, wyjazdów, wizyt w zakładach. Po ciężkim dniu wraca do domu, odbierając dzieci ze szkoły, zawożąc je na piłkę, języki, zajęcia pozalekcyjne itp.

Spotkanie było bardzo udane i wniosło wiele inspirujących myśli zarówno dla studentów, jak i prezesa SuperDrobu.

 

Wśród innych gości Akademii Lidera byli m.in. Jadwiga Emilewicz (Minister Przedsiębiorczości), Jacek Kędzior (Partner E&Y), dr hab. Agnieszka Nogal, prof. Tomasz Berent. Zobacz stronę Akademii: facebook.com/spojrz.szerzej/

 

Foto: Akademia Lidera 2018

 

Czytaj także:

Biogram Césara Lipki

César Lipka – Prezes Zarządu