Pracownik roku 2019

Pracownikiem Roku została Pani Elżbieta Orłowska.

Gratulujemy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laudacja wygłoszona podczas wręczenia nagrody: Jan Grzegrzółka, Dyrektor Zakładu w Karczewie

 

Szanowni Państwo,

Przypadł mi w udziale wielki zaszczyt, a jednocześnie przyjemność przedstawienia Państwa sylwetki osoby niezwykłej – pracownika SuperDrob Pani Elżbiety Orłowskiej. Z Panią Elą poznaliśmy się prawie 20 lat temu, kiedy rozpoczynałem swoją drogę zawodową w tej firmie.

W tym czasie dała mi się poznać jako osoba, której niezwykle profesjonalne podejście do swoich obowiązków zawsze mi imponowało i było dla mnie wzorem. Mimo, że od wielu lat zarządza dużym zespołem, pozostała osobą skromną, usuwającą się w cień. Nie lubi rozgłosu, ale jest bardzo skuteczna w działaniu. Potrafi budować zespół, motywować do pracy, tworzyć atmosferę współdziałania i wsparcia w rozwiązywaniu problemów.

Od zawsze podziwiałem jej osobę i zastanawiałem się skąd przez tyle lat czerpie siłę i zapał aby pracować w tak trudnym obszarze jakim jest ubój i rozbiór drobiu. To miejsce w którym trzeba być w ciągłej gotowości, a trudne decyzje należy podejmować w przeciągu kilku sekund lub minut, a Pani Ela robi to z dobrym skutkiem od ponad 40 lat. To kwestia jej ogromnego zaangażowania i wrodzonych predyspozycji do szybkiego reagowania na bardzo dynamiczne warunki pracy przy ciągle ruchomej linii produkcyjnej.

Poza pracą znajduje także czas na działalność społeczną na rzecz innych. Jest aktywnym wolontariuszem Fundacji SuperDrob Uskrzydlamy.

Szanowni Państwo, to co powiem może zabrzmi niesamowicie, ale Pani Ela zaczęła pracę w naszej firmie w wieku 15 lat, jako uczennica. W tej chwili ma 61 lat i 45 lat pracy. Pani Ela to prawdziwy fenomen, w ciągu tylu lat pracy miała tylko 10 dni zwolnienia i dwa urlopy wychowawcze po 18 miesięcy – tak wyjątkowych ludzi niezwykle ciężko teraz spotkać.

Z jej branżowego doświadczenia skorzystało kilkaset osób – orientacyjnie można oszacować, że pod jej okiem wyszkoliło się ponad 600 pracowników naszego zakładu. Jest autorytetem i mentorem dla wszystkich pracowników, z którymi ma kontakt. Jest to  także świetny specjalista w zakresie:

  1. Dobrostanu drobiu
  2. Technologii uboju kurczaka i indyka
  3. Znajomości maszyn i urządzeń w przemyśle drobiarskim
  4. Zarzadzania i motywowania pracowników

Dynamiczny rozwój grupy SuperDrob to także jej zasługa.

Jest mi niezmiernie miło, ze tak wspaniała osoba została doceniona i wyróżniona przez kapitułę konkursu. Zapewniam, że jest to świetny wybór i Pani Ela w pełni zasługuje na tę nominację. Proszę mi wybaczyć za osobistą refleksję, ale Pani Ela jest dla mnie osobą niezastąpioną – nie potrafię wyobrazić sobie jak będzie wyglądała firma po jej odejściu na emeryturę.

Pani Elu, współpraca z Panią przez te wszystkie lata to jest dla mnie zaszczyt. Dziękuję.

 

***

Business Centre Club – Warszawa i jej Grupa HR w porozumieniu z partnerem merytorycznym i wykonawczym – firmą 4 Business & People Sp. z o.o., jest Organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu „Pracownik Roku”. Celem jest docenienie pracy najlepszych Pracowników i Kooperantów zarówno firm członkowskich BCC jak i firm niebędących członkami BCC.

 

 

***

 

40 лет в компании. Пани Эльжбета – наш „Ветран труда

В Варшаве 8 апреля 2019 в офисе Business Centre Club состоялся Торжественный финал конкурса „Сотрудник Года”. Из SuperDrob были номинированы два сотрудника, один из которых попал суперфинал.

Мы очень гордимся тем, что удалось и Эльжбета Орловска получила звание Сотрудника года в категории Ветеран труда. Эта награда имеет огромное значение, которое подчеркивает исключительное участие Пани Эльжбеты в многолетней работе для SuperDrob.

В ходе финального гала-концерта, с речью, посвященной профессиональному пути Пани Эльжбеты выступил директор завода в Карчеве – Ян Гжегжулка (читайте рядом).

У нас есть двойной повод отпраздновать, потому что также Лешек Залески был отмечен в категории Инициатор. В такой современной сфере, как инновации, где ценится прежде всего творческий подход, специальная награда для Пана Лешека также является для него огромным успехом. Конкуренция была огромная, а полученная награда является наградой за достижения и огромный вклад в развитие нашей компании.

Награжденных сотрудников ещё раз поздравляем от всего сердца, и мы очень рады, что можем работать с таким замечательными людьми!