Odblaskowy autobus w Łodzi – promocja bezpieczeństwa dla pieszych

W lutym na łódzkie ulice wyruszył specjalny autobus promujący bezpieczeństwo pieszych na jezdni. SuperDrob jest jednym ze sponsorów tego przedsięwzięcia. To już kolejna akcja promująca przydatność odblaskowych akcesoriów, w którą włączyła się nasza firma. Dzięki tym działaniom zwiększamy bezpieczeństwo pieszych i edukujemy społeczności w miejscowościach, w których mamy zakłady.

W 2016 r. SuperDrob przekazał dzieciom swoich pracowników ponad 500 kompletów przydatnych na drodze gadżetów.

Autobus będzie w trasie przez 6 miesięcy.

Bo problem z odblaskami nie polega na tym, że ich nie. Wręcz odwrotnie. Zostało ich rozdane w skali kraju dosłownie w milionach i właśnie największym problemem jest to, że większość z nas je ma, ale ich nie nosi. Można zadać oczywiste pytanie – dlaczego? Odpowiedzi są często hmm… zaskakujące, np. nas to nie dotyczy, nam takie rzeczy się nie zdarzają a nawet, że nas pogrubiają!!! Co jest oczywistą nieprawdą. A przecież nawet ten najmniejszy odblask może nam lub innym użytkownikom ruchu drogowego uratować życie.

Musimy też mieć świadomość, że będąc „niewidocznym” możemy stać się tak ofiarą jak i mimowolnym sprawcą wypadku.

Ale należy też powiedzieć, że same odblaski nie rozwiążą problemów na naszych drogach i ulicach. Pamiętajmy, że my wszyscy, bez względu czy jesteśmy pieszymi, rowerzystami, kierowcami samochodów mamy swoje prawa, ale również obowiązki. Szanujmy się nawzajem, bądźmy dla siebie życzliwsi i bardziej wyrozumiali. Nie licytujmy się kto w takiej czy innej sytuacji był mniej czy bardziej winny. Zanim zaczniemy wymagać od innych, zacznijmy najpierw od siebie.

Organizator akcji.

Czytaj także:

Akcja SuperWorek

Nowy dyrektor Zakładu w Łodzi

Wakacje dla 550 dzieci

Dział Komunikacji SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790

Internet:
tt@GrupaSuperDrob

inLinkedIn