Nowy prezes zarządu SuperDrob

Grupa SuperDrob pod przewodnictwem nowego prezesa. Na to stanowisko został wybrany dotychczasowy wiceprezes – Marcin Świąć. Pracuje w SuperDrob od 2016 roku.

– Dalej będziemy realizować strategię firmy wytyczoną przez Właścicieli. Naszym celem jest budowa w pełni zintegrowanego biznesu drobiowego, który będzie mógł w sposób elastyczny odpowiadać na potrzeby rynku polskiego i europejskiego i dostarczać powtarzalnej jakości produkty drobiowe z wartością dodaną. W Polsce stawiamy na produkty premium z Kurczaka Sielskiego. Nasz rynek eksportowy opiera się na dwóch głównych kanałach: duże sieci sklepowe i wiodące sieci restauracji. Dostarczamy tam głównie produkty wysoko przetworzone. Obecnie stawiamy głównie na rozwój organiczny. Ewentualne akwizycje będziemy rozpatrywać indywidualnie jeśli pojawią się takie możliwości. – mówi Marcin Świąć, prezes zarządu SuperDrob.

 

César Lipka – dotychczasowy CEO firmy rozwija teraz nowe projekty spożywcze w spółce CPF Poland, oraz został przewodniczącym rady nadzorczej SuperDrob.

Pozostanie Césara Lipki wyłącznie w spółce CPF Poland (w której pełni rolę CEO od 2017 r.) ma wzmocnić rozwój nowych produktów spożywczych, które nie mieściły się dotychczas w portfolio producenta drobiu. Będzie to rozwój półki dań gotowych (z drobiu i nie tylko), sprzedaż krewetek (dostępne w sieciach handlowych od grudnia 2019 r.) oraz nowości, na które rynek jeszcze musi chwilę poczekać. CPF Poland powstało dzięki współpracy SuperDrob z tajskim partnerem CP FOODS w 2017 r.

– Zależało mi na dalszym rozwoju w nowych obszarach. Handel, przetwórstwo, zmiany społeczno-gospodarcze i oczekiwania konsumentów wymuszają na nas nowe projekty produktów i usług. Dlatego postanowiłem wyjść z obszaru operacyjnego w SuperDrob i przekazać go w ręce Marcina Świącia, doświadczonego menedżera.

Synergia obu doświadczeń – SuperDrob SA i CPF Poland SA może przynieść nowe możliwości. Dodatkowo, spółka CPF Poland może korzystać z doświadczeń naszych tajskich partnerów. Biznes rolno-spożywczy w Azji jest pod wieloma względami bardziej innowacyjny względem europejskiego rynku. – mówi César Lipka.

 

CPF Poland SA to firma spożywcza kreująca nowe rozwiązania na rynku żywności. CPF Poland zajmuje się projektami z zakresu rolno-spożywczego. Uczestniczył w inwestycji obejmującej budowę wytwórni pasz w Łukowie oraz wprowadzeniu na polski rynek nowych produktów z oferty globalnego CPF. W ramach lokalnej działalności powstają również innowacyjne projekty pod nowymi markami własnymi firmy. To także obserwator akwizycji na rynku spożywczym. >>> https://cpfpoland.pl/

 

Czytaj także:

Biogram Marcin Świąć (CEO SuperDrob S.A.)

Rada Nadzorcza SuperDrob S.A.