Marcin Świąć

27.04.2020
Podziel się

Prezes Zarządu (CEO) SuperDrob S.A.

Jest absolwentem Akademii Finansów Federacji Rosyjskiej, specjalizacja Stosunki Międzynarodowe. Od 1992 do 1998 zatrudniony był w Universal S.A. na stanowisku Manager ds. Inwestycji. W latach od 1998 do 2015 jako Dyrektor Finansowy w firmie Animex Sp. z o.o. Do 2020 r. w Zarządzie SuperDrob był odpowiedzialny za całokształt zagadnień związanych z obszarem Produkcji (Karczew, Łódź, Lublin, Goleniów), Handlu (kraj & eksport) oraz proces pozyskania surowca w ramach Grupy Kapitałowej. Prywatnie ojciec dwóch synów.

Po godzinach:

„Marcin Świąć wchodzi w świat fantasy, w którym rządzą nie liczby i pieniądze, lecz J.R.R. Tolkien, George R.R. Martin i Andrzej Sapkowski” – czytaj artykuł w Pulsie Biznesu

 

W skrócie o SuperDrob:

SuperDrob S.A. jest firmą spożywczą opartą na przetwórstwie drobiu i produkcji dań gotowych (convenience food). Ponad połowę produktów eksportuje głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 26 lat, zatrudnia blisko 2500 osób. Obrót Grupy Kapitałowej w 2019 roku to ponad 1,7 mld zł.

Od 2017 r. SuperDrob S.A. współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

Od 2018 dostarcza na polskie stoły Kurczaka Sielskiego.

Główne zakłady firmy przetwórstwa znajdują się w Karczewie pod Warszawą, w Łodzi, Lublinie oraz Goleniowie. Dodatkowo posiada 2 wylęgarnie drobiu (Stoczek;  Turka) i wytwórnię pasz w Łukowie.

Podziel się
Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin