Nowy Dyrektor ds. HR w SuperDrob

Marta Lewandowska Wróż dołączyła do zespołu SuperDrob SA jako Dyrektor ds. HR

Pani Marta Lewandowska Wróż to menedżer z wieloletnim doświadczeniem HR w polskim i międzynarodowym środowisku (EMEA –  w Europie, krajach Bliskiego Wschodu i Afryce). Pracowała dla takich firm jak: Skanska SA, Exalo Driling SA, Air Products, JLL, Velux. Posiada rozległą wiedzę strategiczną i taktyczną na temat sektorów budownictwa, przemysłu, energetyki, nieruchomości (zarówno skarbu państwa, jak i firm prywatnych).

SuperDrob prowadzi regularną komunikację z pracownikami. Jest liderem wśród krajowych firm mięsnych na Linkedin. Prowadzi Fundację USKRZYDLAMY, proponującą dzieciom pracowników m.in. system stypendialny i półkolonie. Od kilku lat organizuje także turniej piłkarski – Międzynarodowy SuperFestiwal dla pracowników 6 narodowości. Ostatnio opublikował także pierwszy Raport Zrównoważonego rozwoju (www.raport-csr.pl).

***

SuperDrob S.A. jest jednym z czołowych producentów drobiu w Polsce. Główne zakłady firmy znajdują się w Karczewie pod Warszawą, Łodzi, Lublinie oraz Goleniowie. Firma jest obecna na rynku od 27 lat, od kilku lat dostarcza na krajowy rynek Kurczaka Sielskiego. Zatrudnia ponad 2500 osób, generując roczny obrót na poziomie – prawie 1,8 mld zł. Pracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce: LIDL, Biedronka, CARREFOUR, Makro, Eurocash, Netto, Żabka. W Europie są to: KFC Europe, Iceland, ASDA, ALDI. Eksportuje ponad 50% produktów. W 2017 roku SuperDrob nawiązał współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods (CP Foods) z Tajlandii.