Wylęgarnia drobiu w Stoczku Węgrowskim – otwarcie

23.06.2016
Podziel się

11 czerwca uroczyście otwarto wylęgarnie drobiu INTEGRA Sp. z o.o. w Stoczku Węgrowskim. To nowoczesny obiekt wyposażony w wysokiej klasy system technologiczny o wydajności linii przekładu jaj i linii wybierania piskląt – 60 tys. na godzinę. Inwestycja kosztowała 40 mln zł.

Integra Stoczek

Podczas uroczystości  obecny był Zarząd Grupy Kapitałowej SuperDrob S.A. z prezesem Rady Nadzorczej SuperDrobu Henrykiem Lipką oraz prezesem Integry Dorotą Rymarek na czele, władze samorządowe: Janina Ewa Orzełowska – wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Elżbieta Lanc- członek Zarządu Województwa, Krzysztof Fedorczyk – starosta Powiatu Węgrowskiego. Lokalnym gospodarzem był Mieczysław Wójcik – wójt Gminy Stoczek oraz Sylwia Tryc – zastępca wójta Gminy Stoczek. Zebrani hodowcy, dostawcy, partnerzy biznesowi, projektanci i wykonawcy zakładu przyjechali z całej Polski i również z Europy.

Integra Stoczek_4

 

Program otwarcia składał się z trzech punktów. Po pierwsze, przekazanie podziękowań dla twórców i partnerów inwestycji. Po drugie, zaprezentowanie technologii i wirtualna wizyta w zakładzie. Na koniec cześć kuluarowa przy poczęstunku i dobrej muzyce. Całość spotkania odbyła się na terenie zakładu w Stoczku.

Zakład w Stoczku odpowiada za dostarczanie piskląt dla zakładów przetwórstwa SuperDrob S.A. Nowa inwestycja pozwala na zwiększenie potencjału produkcyjnego o 75%. Wylęgarnia drobiu jest wyposażona w światowej klasy technologię drobiarką – m.in. Petersime NV i Viscon Hatchery Automation BV.

Integra Stoczek_3

To pierwsza tego typu inwestycja w regionie. Dzięki temu gmina i władze regionalne mają okazje na promowanie nowoczesnego biznesu i współpracy z dużą firmą spożywczo-produkcyjną. Nowy zakład zatrudnia dziś 50 pracowników, w większości z terenu Powiatu Węgrowskiego.

Integra Stoczek_2

***

Henrykiem Lipka, prezes Rady Nadzorczej SuperDrob S.A.

 

„Przygotowania i realizacja inwestycji trwały 2,5 roku. Ten rejon zyskał wspaniały obiekt, który przyciąga i mamy nadzieję, że dzięki temu powstaną inne podobne inwestycje”.

 

Dorota Rymarek, CEO Integra Sp. z o.o.

„Spełniło się jedno z moich największych marzeń zawodowych, którym była właśnie ta wylęgarnia”.

 

Wójt gminy Stoczek, Mieczysław Wójcik „Kiedy po raz pierwszy rozmawiałem z Henrykiem o mającej powstać w Stoczku wylęgarni sam nie do końca byłem przekonany o realności tego pomysłu. Z jednej strony wiedziałem, że rozmawiam z człowiekiem, który w swoim życiu wielokrotnie dokonywał niemożliwego, z drugiej miałem świadomość trudnej rzeczywistości, która pomimo postępu cywilizacyjnego, a przede wszystkim technologicznego nadal charakteryzuje się skomplikowanymi procedurami i zakorzenionymi głęboko w społeczeństwie wiejskim stereotypami na temat ogromnych fabryk. Większość z moich obaw była słuszna, jednak dziś śmiało mogę powiedzieć, że nie ma rzeczy niemożliwych., a każde problemy można przezwyciężyć, jeżeli tylko wystarczy nam wiary i wytrwałości…Trzeba mieć wielkie cele, aby mieć duże osiągnięcia”.

Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk

„Państwa inicjatywa przyczyniła się do zwiększenia zatrudnienia i rozwoju Powiatu Węgrowskiego. Życzę dalszego rozwoju, satysfakcji z codziennej pracy i sukcesów ekonomicznych”.

 

Czytaj także w: Urząd Gminy Stoczek

 

Dział Public Relations SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790 (lub 745)

Profil korporacyjny LinkedIn

Grupa Kapitałowa SuperDrob na Twitterze

Podziel się
Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin