Międzynarodowy SuperFestiwal

SuperFestiwal – Idea

W zakładzie SuperDrob w Karczewie (k. Otwocka) pracuje ponad 400 osób spoza Polski. Są to  między innymi obywatele Ukrainy, Nepalu czy Mołdawii. Ze względu na ogromną różnorodność kultur, z których pochodzą nasi pracownicy postanowiliśmy zorganizować SuperFestiwal ukazujący piękno i specyfikę każdego narodu. Zależy nam, aby się poznać, zintegrować i zainspirować.

Pierwszy MIĘDZYNARODOWY SUPERFESTIWAL to wspólne rozgrywki sportowe i strefa kulinarna czterech kultur.

Wydarzenie odbędzie się w Karczewie w Ośrodku MOSIR (Bohaterów Westerplatte 55) w dniu 23 października (ndz) w godzinach 11.00-15.00.

miedzynarodowy-superfestiwal-2016-pierwsza-edycja

Program.

  • 11: 00-12:30 Rozgrywki sportowe o puchar SuperDrob
  • 13:00 Stefa kulinarna – degustacja Cztery kuchnie świata
  • 13:30-15:00 Pokazy regionalne, stoiska wybranych kultur i tradycji

Uczestnicy.

Na Festiwal poza pracownikami SuperDrob zostali zaproszeni przedstawiciele lokalnych władz, organizacje NGO i media.

Doświadczenie.

Współpraca z obcokrajowcami przybyłymi do Karczewa i okolic przełamuje stereotypy emigracji zarobkowej. Pracownicy są zdyscyplinowani i dobrze odnajdują się w społeczności lokalnej. Karczew jest przykładem, że mądra i długotrwała integracja ludności napływowej jest możliwa i opłacalna dla każdej ze stron.

Festiwal jest okazją, aby lepiej poznać różne kultury i umożliwić naszym nowym mieszkańcom zaprezentowanie tradycji i dziedzictwa kulturowego swoich krajów.

Wszelkich informacji udziela Dział PR SupeDrob S.A.

Tel. 22 77 90 745 | E-mail: komunikacja.pr@superdrob.pl

 

 

Partnerzy i instytucje zaproszone do współpracy:

  • Agencja Pracy SOLANO
  • Agencja Pracy APIS-MP
  • MAZUR KARCZEW
  • MOSIR KARCZEW
  • Linia Otwocka

 

 

 

SuperDrob to nowoczesna, polska rodzinna Grupa Kapitałowa  oferująca najwyższej jakości, innowacyjne produkty drobiowe. Firma działa od 1993 roku. Główny zakład znajduje się w  Karczewie (ubojnia i przetwórstwo) i Łodzi (przetwórstwo). SuperDrob zatrudnia ponad 2000 pracowników, zajmując 11 miejsce w rankingu „650 Zakładów Mięsnych w Polsce” (Portal Spożywczy).

 

 

Karczew leży w centralnej części województwa mazowieckiego w pobliżu Warszawy i rozciąga się między Wisłą, a pasmem lasów otwocko-celestynowskich. Mieszka tu 15 tys. osób. W Karczewie znajduje się strefa przemysłowa, w której działa kilka dużych firm. Burmistrzem gminy jest Dariusz Łokietek.

Kultura i tradycje. Jedną z wizytówek dzisiejszego Karczewa są wyjątkowo uroczyste obchody święta Bożego Ciała. Od lat kultywowana jest tradycja ubierania pięknych i oryginalnych ołtarzy. Okolice zachęcają do turystki pieszej i rowerowej.