List prezesa w raporcie zrównoważonego rozwoju

List Prezesa

Raport Zrównoważonego Rozwoju 2018-2019

Szanowni Państwo,

jest mi niezmiernie miło zaprezentować Państwu pierwszy pełny Raport Społecznej Odpowiedzialności Biznesu Grupy Kapitałowej SuperDrob. Jest on podsumowaniem naszych dwuletnich działań. Raport wskazuje miejsce, w którym obecnie się znajdujemy, i wyznacza nowe kierunki na przyszłość.

SuperDrob nieustannie chce podejmować nowe wyzwania. Pragniemy w sposób odpowiedzialny i zrównoważony prowadzić wszystkie nasze działania. Wierzymy, że rozwijając potencjał naszej firmy, wspieramy rozwój zarówno polskiej gospodarki, jak i lokalnej społeczności oraz budujemy wzajemne zaufanie z naszymi interesariuszami.

W każdym obszarze naszej działalności staramy się postępować świadomie, z poszanowaniem dla środowiska naturalnego i jego zasobów. Chcemy być dobrym pracodawcą, dobrym sąsiadem i rzetelnym partnerem. Jako członek tajlandzkiej grupy Charoen Pokphand Group (CPF) możemy czerpać wzorce z zakresu CSR od najlepszych, wzorując się na strategicznych priorytetach tej grupy. Nasze działania odpowiadają na Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Obserwujemy trendy i to, co dzieje się na rynku. Kształtują go nie tylko wymogi konsumentów, lecz także wymagania sektora finansowego i biznesu. Tutaj również dostrzegane są potrzeby zmiany dotychczasowego myślenia i działanie w kierunku bardziej zrównoważonej produkcji. Climate change staje się wyzwaniem dla każdej dużej firmy.

Jestem przekonany, że nazwa SuperDrob jest gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości produktów. Dostarczamy innowacyjne i smaczne wyroby zgodnie z najwyższymi standardami i oczekiwaniami naszych klientów. Analizujemy rynek, by dopasować naszą ofertę do zmieniających się potrzeb i trendów. Widzimy, że coraz popularniejsze w deklaracjach konsumentów staje się odejście od jedzenia mięsa. Jednak, jak widać w analizach rynku, spożycie drobiu w dalszym ciągu jest na wysokim poziomie. Dlatego rozwijamy nasz flagowy projekt – Kurczak Sielski. Jest to dla nas „kurczak jutra”. Chcemy rozszerzać ofertę produktów opartych na tym surowcu, by oferować to, co najlepsze z drobiu. Patrzymy jednak jeszcze szerzej – stąd nasza współpraca z inwestorem CP Foods. Dzięki niej mogliśmy wprowadzić na polski rynek najwyższej jakości krewetki ze zrównoważonych, certyfikowanych hodowli oraz wyjść z nową ofertą innowacyjnych dań gotowych.

Dla mnie, jako prezesa SuperDrob, ważne jest, by nie zapominać, że u podstaw całej filozofii biznesu jest człowiek i jego potrzeby. Dlatego, poza dbaniem o pracowników, prowadzimy Fundację Uskrzydlamy. Jej celem jest pomoc osobom w trudnej sytuacji życiowej, ale także wsparcie zdolnych dzieci i młodzieży. Chcemy jako firma mieć udział w życiu społeczeństwa. Stawiamy na edukację i przeciwdziałamy marnowaniu żywności – w ciągu ostatnich dwóch lat przekazaliśmy na cele społeczne prawie 70 ton żywności.

Działając lokalnie, oddziałujemy globalnie, chociażby w aspekcie środowiskowym. Inwestujemy w nowe rozwiązania mające na celu zminimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko. Udało nam się zredukować zużycie wody i energii. W najbliższych latach we wszystkich naszych lokalizacjach pojawią się instalacje fotowoltaiczne. Naszym obowiązkiem jest troska o dobrostan zwierząt, dlatego realizujemy nowe inwestycje, które wykraczają ponad obowiązujące normy prawne.

Raport powstał dzięki wielomiesięcznemu zaangażowaniu wielu pracowników, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Prowadzimy biznes i jednocześnie pomagamy. Dzielimy się wypracowanym przez siebie zyskiem – to wartość wpisana w DNA naszej firmy od początku jej istnienia. Jako prezes Zarządu jestem dumny, że idea ta jest podzielana przez moich współpracowników.

Marcin Świąć, prezes zarządu SuperDrob

Raport do pobrania  >>> PDF