Kongres Eksporterów Polskich (nagroda)

17 listopada braliśmy udział w XV Jubileuszowym Kongresie Eksporterów Polskich, który obył się w Sali Pod Kopułą w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie.

Firma SuperDrob po raz kolejny została laureatem i otrzymała tytuł ,,Wybitny Eksporter Roku 2016’’ w kategorii firm zatrudniających więcej niż 250 pracowników. Nagrodą był puchar, który odebrał Jan Wolff, Dyrektor Handlowy ds. Eksportu.

Jan Wolff odbiera nagrodę

Jan Wolff odbiera nagrodę

Po uroczystej gali odbyła się degustacja wyrobów eksportowych. Uczestnicy kongresu mogli skosztować prezentowanych przez SuperDrob wyrobów wędliniarskich.

Produkty SuperDrob są sprzedawane w wielu zarówno europejskich, jak i bardziej odległych krajach, a poziom eksportu firmy osiąga około 50%. Sprzedaż bezpośrednia dotyczy kilkunastu rynków zagranicznych, z których najważniejszymi są Wielka Brytania, Francja, Niemcy oraz Chiny.

Udział w XV Jubileuszowym Kongresie Eksporterów Polskich wzięli: Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów Mateusz Morawiecki, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel i paneliści.

Stowarzyszenie Eksporterów Polskich wspiera działania przedsiębiorców oraz organów rządowych i samorządowych na rzecz wzrostu eksportu, który stanowi siłę napędową rozwoju polskiej gospodarki. W ciągu następnych lat prognozowany jest wzrost krajowego eksportu, którego wartość w 2020 roku może wynieść około 240-250 mld euro, w tym eksportu rolno spożywczego około 40mld euro. Żeby osiągnąć ten cel należy zarówno poszerzać już istniejące inwestycje, jak i uruchamiać nowe, realizowane między innymi na zamówienia rządowe.

 

Zobacz także: Wywiad z Janem Wolffem (Newseria.pl)

 

Dział Komunikacji SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790

 

Internet:
tt@GrupaSuperDrob

inLinkedIn