Grupa SuperDrob zawarła z Indykpol S.A. przedwstępną umowę kupna zakładu i wylęgarni kurcząt

Grupa SuperDrob w dniu 20 grudnia 2017 zawarła z Indykpol S.A. przedwstępną umowę kupna zakładu uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarnię piskląt kurczęcych w Turce (woj. lubelskie).

  • Umowa dotyczy zakupu zorganizowanej części przedsiębiorstwa, które obejmuje zakład uboju kurczaka w Lublinie oraz wylęgarnię piskląt kurczęcych w Turce.
  • Oprócz zorganizowanej części przedsiębiorstwa SuperDrob odkupi 50% udziałów w spółce ŁukPasz Sp. z o.o. od spółki Rolmex S.A. przez co stanie się 100% udziałowcem.

 

Jarosław Kowalewski, wiceprezes ds. strategii SuperDrob:

„Kupno zakładu uboju i wylęgarni kurcząt pozwala nam podnieść zdolności produkcyjne, dzięki którym będziemy mogli oferować więcej produktów na szerszym rynku. To realizacja zapowiedzianych planów Grupy Kapitałowej SuperDrob. Wzmacniamy strukturę produkcyjną i dalej obserwujemy rynek w zakresie możliwych akwizycji”.

 

Piotr Kulikowski, prezes Indykpol S.A.

„Nasz kompleks produkcji kurczaka przez ostatnie lata przeszedł gruntowną modernizację i dziś dzięki zaangażowanym pracownikom, dobrym kooperantom-hodowcom oraz nowoczesnej infrastrukturze ma doskonałą przyszłość, szczególnie w ramach organizacji o globalnych możliwościach i skoncentrowanej na kurczaku. Ta transakcja jest dla nas jednym z kluczowych elementów wdrożenia naszej strategii.”

 

Grupa SuperDrob

Dział PR SuperDrob S.A.

komunikacja.pr@superdrob.pl