Firma Dobrze Widziana 2016

Superdrob nominowany do nagrody „Firma Dobrze Widziana” wśród 42 przedsiębiorstw o znaczącej działalności społecznej.

To dla nas kolejne wyróżnienie podkreślające nasz wkład w działania na rzecz pracowników, społeczności lokalnej, dobroczynności i organizacji społecznych. Od 23 lat pomagamy tam, gdzie znajdują się nasze zakłady.

Listopadowy konkurs – FIRMA DOBRZE WIDZIANA zorganizował Business Centre Club w Warszawie.

Celem wydarzenia jest promowanie firm, które prowadzą biznes społecznie odpowiedzialny oraz szerzenie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu i skutecznych metod komunikowania o prowadzonej przez firmę działalności społecznej.

Tytuł „Firma Dobrze Widziana” może otrzymać każdy członek Business Centre Club – przedsiębiorstwo prywatne, państwowe lub jego oddział. Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

bcc

 

Podczas uroczystości odbyła się sesja wymiany dobrych praktyk CSR wśród zgromadzonych przedstawicieli firm.

superdrob-2016_bcc

Redaktor Marek Kacprzak poprowadził debatę.

„Mówiono o tym, jakie inicjatywy wybierać i na czym polega istota mądrego pomagania. Przedsiębiorcy podkreślali, że inicjatywy CSR powinny być spójne z istotą działania firmy, do tego transparentne. Czasem najlepiej wybrać jeden cel pomocy, ale konsekwentnie go wspierać i rozwijać. Bardzo ważne jest, żeby inicjatywa wypływała też od pracowników, tu z pomocą przychodzą narzędzia wolontariatu pracowniczego. Nie zawsze trzeba wykładać pieniądze, czasem nie one są najważniejsze, ale np. przekazywanie wiedzy, dawanie poczucia sensu życia. Ludzie potrzebujący najbardziej potrzebują serca, a pomysły na to, jak i komu pomóc, są wszędzie, trzeba tylko uważnie rozejrzeć się w swoim otoczeniu. Przedsiębiorcy czują, że są nie tylko po to, żeby zarabiać pieniądze, ale także po to, by zmieniać świat na lepsze. Po prostu.”

Firma Dobrze Widziana

Laureaci konkursu Firma Dobrze Widziana wraz z Kapitułą.

Dział Komunikacji SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790

Internet:
tt@GrupaSuperDrob

inLinkedIn