CSR według SuperDrob

 

Szanowni Państwo!

Mam przyjemność przedstawić Państwu nasz pierwszy raport społeczny dotyczący działań podejmowanych w latach 2015 – 2016 r.

SuperDrob działa na polskim rynku już od 23 lat. Zawsze wierzyliśmy, że prowadzone przez nas działania na rzecz naszych pracowników, klientów, środowiska oraz społeczności lokalnych, oparte są na mocnym fundamencie społecznej odpowiedzialności biznesu.

Jestem przekonany, że zarówno wtedy, u początku naszej działalności, jak i dzisiaj nazwa SuperDrob wskazuje nam kierunek rozwoju i ambitne cele. Chcemy być dobrym pracodawcą, dobrym sąsiadem i rzetelnym partnerem dla biznesu, otoczenia lokalnego i środowiska.

W najbliższych latach chcemy jeszcze mocniej rozwijać trzy kluczowe obszary naszego wpływu:

  • Rynek dań gotowych w Polsce. Wykorzystując unikalne doświadczenie z rynków zagranicznych, dla naszych klientów poszerzamy katalog innowacyjnych produktów – dań smacznych i łatwych w przygotowaniu.
  • Nowe inwestycje. Planujemy i wdrażamy nowe przedsięwzięcia pozwalające na zwiększenie zdolności produkcyjnej i tworzenie nowych linii produktów.
  • Fundacja SuperDrob USKRZYDLAMY. Koncentrujemy się jeszcze bardziej na wspieraniu naszych pracowników, ich rodzin oraz społeczności lokalnej. Chcemy kontynuować dobre praktyki społecznej odpowiedzialności biznesu w ramach powstającej Fundacji SuperDrob.

Odpowiadamy na potrzeby naszych partnerów biznesowych. Chcemy być firmą wiarygodną, godną zaufania i odpowiedzialną. Współpraca z największymi sieciami handlowymi w Polsce i za granicą (m.in. Lidl, Carrefour, KFC Europe, ICELAND) potwierdza naszą gotowość i obecność na międzynarodowych rynkach. To konkretna praca całego zespołu: od ferm, po zakład przetwórstwa, logistykę, handel, marketing i eksport. Powodem do satysfakcji jest również uznanie SuperDrob jako terminowego płatnika. Jest to dla nas dużym wyróżnieniem w Polsce (nagroda Złoty Płatnik 2015).

W 2017 r. rozpoczęliśmy współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods z Tajlandii. Dzięki temu możemy inwestować w nowe zakłady zlokalizowane na terenie Polski i aktywnie uczestniczyć w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego.

Budowana przez dwie dekady siła naszej firmy nie byłaby możliwa bez zaangażowania i pasji naszych pracowników. Szanujemy ich wkład w rozwój naszej organizacji. Zatrudniając ponad 2000 osób, nie tylko tworzymy miejsca pracy – troszczymy się także o rozwój i potrzeby rodzin naszych pracowników. Jesteśmy przekonani, że pracownicy są największą wartością naszej firmy.

Zdajemy sobie sprawę, że mądre prowadzenie odpowiedzialnego biznesu wymaga od nas ciągłego szukania nowego portfolio rozwiązań. Chcemy w sposób odpowiedzialny i zrównoważony prowadzić wszystkie nasze działania i wierzymy, że budując potencjał naszej firmy wspieramy zarówno rozwój polskiej gospodarki, budujemy wzajemne zaufanie z naszymi interesariuszami i wspieramy potrzeby oraz rozwój lokalnej społeczności.

Zapraszam do lektury pierwszego raportu społecznego firmy SuperDrob.

 

 

César Lipka

prezes zarządu SuperDrob S.A.

Czytaj raport on-line

Pobierz PDF

 

Poznaj nasze działania:

PARTNER ROZWOJU LOKALNEGO

PARTNER DOBROCZYNNY I SPONSOR

PARTNER DLA ŚRODOWISKA

PARTNER RÓWNYCH SZANS

 

Zasady współpracy i udzielania wsparcia:

SuperDrob S.A. wspiera wybrane inicjatywy i potrzeby w społecznościach lokalnych Karczewa oraz w Łodzi. Firma zastrzega sobie prawo, aby prośby i zapytania zostały dostarczone listownie lub przez pocztę elektroniczną w terminie 30 dni przed wydarzeniem.