Wspólnie z Legią i harcerzami ZHR pomagamy seniorom

SuperDrob gotowy do pomocy!

W połowie kwietnia br. Legia Warszawa, wspólnie ze swoją fundacją i Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej zainicjowała wielką akcję pomocy dla seniorów. Nasza firma dołączyła, przekazując potrzebującym ponad 2 tony produktów z Kurczaka Sielskiego, wędliny i kaszę.

– Teraz udało połączyć się siły także z Legią Warszawa. Klub zaprosił wolontariuszy z ZHR, a my przekazaliśmy nasze produkty mięsne. Tak rozkręca się akcja #GOTOWIDOPOMOCY – mówi Randa Ombach z Fundacji USKRZYDLAMY.

SuperDrob dostarczył dla seniorów kiełbasy, parówki i medaliony driobowe. To realne wsparcie dla tej najbardziej zagrożonej grupy społecznej podczas pandemii COVID-19. Towary żywnościowe magazynowane są na stadionie Legii, który jest centrum operacyjnym akcji, a następnie dystrybuowane przez harcerzy ZHR. Pomoc obejmuje nie tylko osoby indywidualne, ale również organizacje społeczne i katolickie.

 

Inicjatywa Legii pokazała, że Klub odpowiedział na aktualne potrzeby, szczególnie w czasie pandemii.

– Postanowiliśmy, że jako klub przemienimy się w organizację pomocową i we współpracy z naszymi partnerami oraz zaproszonymi firmami i instytucjami przygotowaliśmy program, do którego zapraszamy wszystkich, którzy w ramach solidarności międzypokoleniowej mogą zaangażować się w pomoc seniorom. – mówi Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

Wolontariusze zaangażowani w wydarzenie są pełni entuzjazmu. Jak wspomina jeden ze świadków codziennej akcji:

– Nie trzeba wiele, by uszczęśliwić innych. Okazuje się, że niespełna dwie godziny rozwożenia posiłków potrafią dać motywację na cały tydzień. Krótka rozmowa o prostych elementach życia codziennego jest w stanie poprawić humor seniora, ale też wolontariusza. Niezwykle miło patrzy się na starsze osoby, które z uśmiechem na ustach otwierają drzwi i zdziwieni mówią „nie spodziewałam się tak młodych panów!” czy „po zapachu czuję, że dziś będzie tak samo pysznie jak wczoraj”. Naprawdę warto przeżyć to na własnej skórze…

 

SuperDrob dalej wspiera akcję. Poniżej prezentujemy najważniejsze dane oraz relacje z akcji.

***

#GOTOWIDOPOMOCY oficjalny hasztag akcji pomocy łączy wiele osób, autorytetów, firm i partnerów.

  • Jesteś seniorem i potrzebujesz pomocy w czasie pandemii?
    Zadzwoń pod numer 800 919 160
  • Chcesz dołączyć do wolontariatu i wesprzeć seniorów? Napisz do nas: wolontariat@fundacjalegii.pl

Zobacz także:

Fundacja Legii

Relacja z akcji: https://legia.com/pilka-nozna/centrum-meczowe/1757/

 

W skrócie o akcji:

#GOTOWIDOPOMOCY to akcja pomocy w Warszawie zapewniająca realną, bezpośrednią pomoc seniorom w czasie epidemii. Legia Warszawa zaprasza do udziału w niej inne firmy, instytucje, organizacje społeczne, a także osoby publiczne i prywatne.

Oferta pomocy zawiera:

  • przygotowanie paczek żywnościowych,
  • dostarczenie jedzenia
  • uruchomienie specjalnej infolinii z pomocą; seniorzy mogą tu otrzymać wsparcie zaopatrzeniowe, technologiczne bądź psychologiczne.

/ Materiały wideo i foto – udostępnione przez Fundację Legia Warszawa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj także:

SuperDrob działa z nami dla seniorów