Wspieramy XXV Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej Halowy w Piłce Nożnej

Rozgrywki zorganizowane przez Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP odbywały się w dniach 1-7 lutego na terenie stołecznej AWF w Warszawie. Pomysłodawcą jest wieloletni organizator ks. Mirosław Mikulski, aktywnie zaangażowany w duszpasterstwo sportu dla młodzieży.

Impreza jest jednym z ważniejszych wydarzeń Katolickiego Stowarzyszenia Sportowców Rzeczypospolitej (KSSR). W Turnieju wzięło udział 68 drużyn z 53 klubów.

Aż 120 z ponad 700 zawodników Turnieju to uczestniczy z Białorusi, Litwy, i Ukrainy. Na uwagę zasługuje udział dziewcząt, które wykazują się godną podziwu sprawnością i zapałem do gry.

Turniej odwiedziło wielu gości – m.in. nuncjusz apostolski w Polsce, abp Celestino Migliore, abp Henryk Hoser, kard. Kazimierz Nycz, Jerzy Engel – trener i działacz piłkarski (który podpisywał swoją książkę „Nikt nie rodzi się mistrzem”) oraz redaktor sportowy Przemysław Babiarz.

Idea turnieju:

  • „Celem takich turniejów jest wychowywanie dzieci również przez kulturę fizyczną i sport, nauczenie ich brania odpowiedzialności za siebie, integrowanie ich z parafią, którą reprezentują (bo wychodzą na parkiet z nazwą swojej parafii na koszulce), uczenie kultury na boisku i na widowni. Poprzez te turnieje chcemy również zwiększyć aktywność ruchową dzieci i zagospodarować w sposób pożyteczny ich wolny czas w ferie zimowe.”
  • „Formuła tego turnieju opiera się na założeniu wychowywania przez radosny sport. Gra więc każdy z każdym, później o miejsce w grupach, nikt nie odpada, a w końcu wszyscy otrzymują drużynowe i indywidualne upominki mało zróżnicowane. Atmosfera tego i poprzednich turniejów jest wyjątkowa. Każdy dzień rozpoczyna się odprawą z opiekunami, z trenerami, z sędziami, z zawodnikami. Wszystkich uwrażliwialiśmy na dawanie dobrego przykładu zachowaniem i słowami.”
  • „Uczymy dzieciaków prawidłowego i estetycznego wchodzenia i schodzenia z parkietu przed i po meczu. Dzieci przyjmowały w czasie trwania turnieju bardzo piękną postawę sportową, taką, która określa się jako „fair play”.

Za: Niedziela.pl/ ksmiroslawmikulski.wordpress.com

 

Dział Public Relations SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790

Profil korporacyjny LinkedIn