Wspieramy też polskie bociany!

W marcu 2016 r. SuperDrob S.A. nawiązał współpracę z Warszawskim Ogrodem Zoologicznym w celu wsparcia materialnego dla polskich bocianów. Od 2010 roku, w warszawskim ZOO funkcjonuje specjalna strefa dla bocianów, które nie mogą już latać. To ptaki powypadkowe, które doświadczyły urazów np. wpadły na linie wysokiego napięcia, są połamane bądź zatrute.

polski bocian

W ogrodzie co roku zimuje ok. 30 bocianów. Część z nich ma szansę na wyleczenie i wypuszczenie na wolność. Polskie bociany trafiają do ZOO poprzez Ośrodek Rehabilitacji Krajowych Ptaków Chronionych „Ptasi Azyl”. Instytucja ta prowadzi również działalność edukacyjną np. opisuje jak pomóc gdy znajdziemy chorego ptaka – zob. „Podstawy pierwszej pomocy”.

Wsparcie SuperDrob S.A. polega na dostarczaniu naszego drobiu.

Ogród zoologiczny jest dobrym miejscem na wypoczynek. Pracownicy SuperDrob mogą korzystać z honorowej karty wstępu, która ma na celu umożliwienie bezpłatnego, rodzinnego wyjścia do ZOO. Równocześnie, każda z firm, która uczestniczy w programie adopcji zwierząt w warszawskim ZOO, może brać udział w cyklicznych spotkaniach Fundacji „PANDA” oraz posiada tablicę informacyjną sponsora przy wybranej strefie zwierząt.

Mapa-ZOO-1024x764

Fundacja PANDA już od 25 lat  gromadzi środki ma rozwój warszawskiego ZOO. Co roku dzięki środkom pochodzącym  z akcji „adopcji” zwierząt, organizacji imprez, działalności sklepiku z upominkami oraz restauracji TEMBO może uatrakcyjniać Ogród, poprawiać warunki ekspozycji zgodnie z zasadami dobrostanu zwierząt.

ZAPRASZAMY DO WARSZAWSKIEGO ZOO!

ZOO jest czynne codziennie od 9.00 do 16.00