Rozmawiamy z ruchem prozwierzęcym Save Movement

W maju br. grupa wegan związanych z organizacją Save Movement odwiedziła zakład uboju i przetwórstwa drobiu w Lublinie.

Po pierwszym spotkaniu, władze SuperDrob zaproponowały kolejne spotkanie z ekspertami od dobrostanu zwierząt, społecznej odpowiedzialności biznesu i public relations.  W piątek 14 czerwca w Karczewie firma gościła lidera polskiego oddziału Save Movement – Dawida Rakoczego.

Podczas rozmów organizatorzy poruszali sprawy dobrostanu zwierząt, odpowiedzialności społecznej i działań podejmowanych przez SuperDrob oraz wyzwań jakie stoją dziś przed rynkiem produkcji żywności.

 Obserwujemy nowe trendy społeczne i sygnały obecne wśród konsumentów. Dotrzymujemy słowa i zależy nam na zrównoważonym rozwoju. Dialog z organizacjami społecznymi jest u nas czymś naturalnym. W przypadku spotkań z organizacjami prozwierzęcymi ważny jest aspekt edukacyjny. Zawsze uczą się obie strony dialogu. Prezentujemy szereg faktów i pokazujemy w jaki sposób dobrostan zwierząt jest istotnym obszarem naszych działań – mówi Łukasz Zając, PR manager

SuperDrob S.A. aktywnie uczestniczy w dialogu społecznym z wieloma podmiotami. Od 3 lat firma organizuje platformę wymiany doświadczeń organizacji NGO „SuperInicjatywy”. W zakresie dobrostanu zwierząt prowadzi również edukację wśród hodowców. Dodatkowo zabiera głos wśród liderów opinii w mediach, świecie akademickim i wśród influcenerów.

 

Czytaj także:

Rola dobrostanu zwierząt

SuperDrob partnerem ZOO w Warszawie

Znów posprzątaliśmy las wokół zakładu w Karczewie