Partner ZOO i pantery

Firma SuperDrob już drugi rok współpracuje z Fundacją Panda, która zajmuje się wsparciem warszawskiego ZOO.  W tym roku firma honorowo zaadaptowała drugiego podopiecznego – Irbisa, panterę śnieżną.

 

,,Kontynuujemy współpracę z ZOO i cieszymy się, że mamy takiego partnera. Dzięki współpracy ‘’adoptowaliśmy’’ już drugiego podopiecznego. Jest nim pantera śnieżna Irbis, gatunek narażonym na wyginięcie. Nazwaliśmy ją Centka. Nasze polskie bociany, które są chore i nie mogą odlecieć do ciepłych krajów, wspieramy już drugi rok z kolei – to wspaniałe przedsięwzięcie, wiemy, że pieniądze które przekazujemy na wsparcie zwierzaków trafiają w dobre ręce. W zamian za oferowaną pomoc dla fundacji Panda pozyskaliśmy bilety do ZOO dla naszych pracowników, z których mogą korzystać przez cały rok. Przy wybiegach stoją też nasze tablice sponsorskie, zaprojektowane przy pomocy Dzieci z Domu dla Dzieci z Otwocka i dzieci naszych pracowników. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do ratowania gatunków zwierząt, których nie ma na świecie już zbyt wiele, a jednocześnie dawać frajdę pracownikom”

Kamil Woźnica, Dział Public Relations

 

Irbis był gatunkiem narażonym na wyginięcie, od 15 września 2017r zgodnie z decyzją Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN) jest gatunkiem wysokiego ryzyka. Do takiej kategorii trafiają zwierzęta, których na wolności jest mniej niż 10 tysięcy, a ich populacja w ciągu ostatnich trzech lat spadła o co najmniej 10 procent.

W marcu 2016 r. SuperDrob S.A. nawiązał współpracę z Warszawskim Ogrodem Zoologicznym w celu wsparcia materialnego dla polskich bocianów. Od 2010 roku, w warszawskim ZOO funkcjonuje specjalna strefa dla bocianów, które nie mogą już latać. To ptaki powypadkowe, które doświadczyły urazów np. wpadły na linie wysokiego napięcia, są połamane bądź zatrute.

 

Czytaj także:

Strategia odpowiedzialnego biznesu w SuperDrob 

 

Dział Komunikacji SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790

DLA MEDIÓW

Internet:
tt@GrupaSuperDrob

inLinkedIn