Orszak Trzech Króli na czterech kontynentach.

Orszak Trzech Króli 2017

Szacunek do ludzi, świata i przyrody zgromadził 6 stycznia na ulicach tysiące ludzi w 515 miejscowościach na całym świecie. „Pokój i Dobro” – wołali za św. Franciszkiem uczestnicy barwnego Orszaku.

Święty Franciszek jako pierwszy zwrócił uwagę na potrzebę harmonijnego współistnienia na Ziemi człowieka, roślin i zwierząt i był twórcą pierwszej bożonarodzeniowej szopki. Do opowieści o Bożym Narodzeniu Święty zaangażował zwierzęta: woła i osła. Dziś w wielu polskich szopkach zwierzęta stanowią nieodłączny element bożonarodzeniowej tradycji.

OTK 20172

 

Już kolejny rok SuperDrob S.A. był partnerem tego wydarzenia. Pomogliśmy finansować przygotowania wydarzeń Orszaku Trzech Króli w Warszawie.

Wspierając Orszak przede wszystkim zachęcaliśmy naszych pracowników do osobistego przeżywania tego święta – założenia korony i wspólnego kolędowania z rodziną i znajomymi.

Orszak 2017

Miejscowości gdzie odbył się Orszak w 2017 r.

Tegoroczny Orszak tradycyjnie tworzyły licznie rodziny, szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, lokalne władze i ludzie dobrej woli. Słowem wszyscy, którzy poświęcają swoje zdolności, umiejętności, czas i środki by wspólnie kolędować tego dnia na ulicach. Także wiele firm jako partnerzy tego wydarzenia, angażuje się w finansowanie przygotowań i realizacje tego przedsięwzięcia.

 „W Orszaku nie ma obserwatorów, ale każdy uczestnik staje się aktorem. Pomagają w tym charakterystyczne rekwizyty Orszaku – królewskie korony.

Organizatorzy przygotowali w sumie: 700 000 koron i 350 000 śpiewników dla 515 miejscowości”.

 

Zobacz relacje w TVP

 

WARSZAWA

SZCZECIN

CIESZYN

 

Inicjatywa zorganizowania ulicznych jasełek powstała w szkole „Żagle” prowadzonej przez Stowarzyszenie „Sternik”. Dziś trudno uwierzyć, że impreza zakrojona na tak szeroką skalę – angażująca dziesiątki tysięcy osób idących w wielobarwnych orszakach – narodziła się z małego, szkolnego przedstawienia.

Na podstawie materiałów prasowych Orszak.org

 

Czytaj także:

Wspieramy wybrane inicjatywy i wydarzenia lokalne

Międzynarodowy SuperFestiwal

Wielki REJS na Pogorii 2016

 

Dział Komunikacji SuperDrob, tel. 48 22 77 90 790

Internet:
tt@GrupaSuperDrob

inLinkedIn