Odwiedziny Premiera Mateusza Morawieckiego w Karczewie

W środę 11 września, mieliśmy okazję gościć premiera Mateusza Morawieckiego w zakładzie SuperDrob w Karczewie.

W trakcie krótkiej wizyty Premier mógł spotkać się i porozmawiać z członkami zarządu i rady nadzorczej, prezesem i dyrektorem zakładu. Była okazja do wymiany zdań i przedstawienia sytuacji rynku drobiarskiego w Polsce, stojących przed nim wyzwań i problemów. Także Premier był żywo zainteresowany historią firmy i jej założyciela, co można było usłyszeć w jego wypowiedzi dla dziennikarzy, podsumowującej całe spotkanie.

Zobacz wideo:

Po rozmowie kierownictwo SuperDrob, wraz z Premierem udało się na krótki spacer po terenie zakładu. Również tam, Premier mógł posłuchać opowieści zarówno prezesa Cezara Lipki, jak i dyrektora zakładu Jana Grzegrzółki, dotyczących produkcji drobiarskiej, innowacji i rozwoju biznesu.

Wizyta zakończyła się krótką konferencją prasową przed budynkiem SuperBuffetu. W trakcie zostały poruszone ważne kwestie dotyczące ZUSu dla małych firm, programu Czyste Powietrze, czy zmian w systemie elektroenergetycznym. Po pytaniach dziennikarzy, Premier znalazł jeszcze chwilę na rozmowę z naszymi pracownikami.

Dziękujemy!

*** Galeria zdjęć z wizyty***

SuperDrob SA to grupa spożywcza oferująca produkty drobiowe – tradycyjne i nowoczesne (dania gotowe z drobiu tzw. convenience food). Jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów, głównie do krajów UE a także Chin i Japonii.

Posiada bogate doświadczenie w całościowym procesie hodowli i przetwórstwa drobiu „od jaja po gotowy produkt na półce”. Zatrudnia ponad 2500 osób. Przychód grupy kapitałowej za 2018 r. to ok. 1,5 mld zł. Główne zakłady przetwórstwa znajdują się w Karczewie, Łodzi, Lublinie.

SuperDrob działa na polskim rynku już od 26 lat. Właścicielem firmy jest rodzina Lipków.