Informacje prasowe

W skrócie o SuperDrob (2020)

SuperDrob SA jest firmą spożywczą opartą na przetwórstwie drobiu i produkcji dań gotowych (convenience food) oraz wędlin. Ponad połowę produktów eksportuje głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 27 lat, zatrudnia blisko 2500 osób. Obrót Grupy Kapitałowej w 2018 roku to około 1,5 mld zł.

Od 2017 r. SuperDrob S.A. współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

Od 2018 r. wprowadza do sprzedaży Kurczaka Sielskiego.

Od 2019 r. spółka CPF Poland dostarcza na krajowy rynek krewetki.

7 LOKALIZACJI

Główne zakłady firmy przetwórstwa SuperDrob znajdują się w Karczewie pod Warszawą, w Łodzi, w Lublinie i Goleniowie (Łozienica). Dodatkowo posiada 2 wylęgarnie drobiu (Stoczek;  Turka) i wytwórnię pasz w Łukowie.

KLIENCI

SuperDrob współpracuje z największymi sieciami handlowymi. W Polsce m.in. z: LIDL, CARREFOUR, Makro, Eurocash, Netto, Żabka. W Europie: KFC Europe, Iceland, ASDA, ALDI.

Eksport: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Republika Czeska, Szwajcaria, Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa. Mołdawia, Ukraina oraz Hongkong i Japonia.

CERTYFIKATY JAKOŚCI

Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: system kontroli żywności HACCP, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food oraz program audytowy –  Genesis Standards. To gwarancja bezpieczeństwa hodowli i przetwórstwa drobiu. SuperDrob jest członkiem KRD ID (Krajowej Rady Drobiarstwa).

 

Kontakt dla dziennikarzy:

PR Manager
ŁUKASZ ZAJĄC

kom.: 603 120 000

Biuro korporacyjne: 22 27 59 200