SuperDrob wybitnym eksporterem

19.10.2015
Podziel się

Wyroby z zakładów przetwórczych SuperDrob w Karczewie i Łodzi są sprzedawane zarówno w Polsce, jak i za granicą, a poziom eksportu firmy osiąga około 50%. Sprzedaż bezpośrednia dotyczy aż 19 rynków zagranicznych, z których najważniejszymi są Wielka Brytania oraz Francja. Stowarzyszenie Eksporterów Polskich doceniło wyniki osiągane przez SuperDrob i nagrodziło firmę pucharem „Wybitny Eksporter Roku 2014”.

Główni odbiorcy produktów SuperDrob

Największymi rynkami, na które trafiają produkty firmy SuperDrob są Wielka Brytania i Francja, w których wysokość eksportu wynosi odpowiednio 55% i 30%. Największymi partnerami są brytyjskie firmy ASDA (Wal-Mart) oraz Iceland, a we Francji: Auchan, SuperU oraz LeClerc. Produkty SuperDrob można również znaleźć w restauracjach KFC Europe a także w hotelach Sheraton, Marriott oraz Westin.

Firma eksportuje także bardzo dużo produktów do Niemiec. Naszymi głównymi odbiorcami na tamtejszym rynku są: Jork M. Heimell, K+H Foods, Farmers, Fine Poultry. Produkty SuperDrob trafiają ta do szkół, gastronomii i instytucji państwowych. Rynek niemiecki tym samym zajmuje miejsce nr 3 w udziale w naszym eksporcie z wynikiem na poziomie 4%. Na czwartej pozycji znajduje się Hong Kong/Chiny posiadający 3% udział w eksporcie firmy.

Naszym dużym klientem pozyskanym w 2014 roku jest irlandzka firma z Dublina, a wraz z nią największa tamtejsza grupa spożywcza: Musgrave Group, posiadająca sieci sprzedaży w 3 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Produkty dedykowane na te rynki to głównie kotlety drobiowe w kilku wariantach, dostarczane do 460 sklepów sieci Centra. Obecnie na rzecz kontrahenta irlandzkiego wdrożyliśmy już 9 produktów. Zajmuje on piąte miejsce w rankingu głównych rynków eksportowych, z udziałem na poziomie około 2%.

Wyróżnienie „Wybitny Eksporter Roku 2014”

W dniu 20 listopada 2014 roku, Stowarzyszenie Eksporterów Polskich w dowód uznania uhonorowało SuperDrob Zakłady Drobiarsko-Mięsne S.A. listem gratulacyjnym i pucharem „Wybitny Eksporter Roku 2014”. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Ministerstwie Gospodarki w Warszawie. Puchar odebrał Pan César Lipka, Prezes Zarządu SuperDrob S.A. Wraz z kilkoma innymi firmami takimi, jak: Lazur (sery), Bartnik (miody), Sadpol (soki), Mlekpol (jogurty) nasza firma zorganizowała degustację dla gości z całej Polski oraz przedstawicieli Wydziałów Promocji Handlu i Inwestycji Ministerstwa Gospodarki przy Ambasadach Rzeczpospolitej Polskiej.

Podziel się
Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin