SuperDrob na sportowo

19.10.2015
Podziel się

Liczba różnorakich dyscyplin sportowych i amatorskich aktywności fizycznych, w które zaangażowana jest firma SuperDrob, jest bardzo duża. Troska o zdrowie pracowników jest dla Zarządu firmy bardzo istotna, dlatego podejmowane są liczne działania mające na celu zapewnienie wszystkim zatrudnionym przez SuperDrob jak najlepszego rozwoju fizycznego. Wspierane są także różne wydarzenia związane ze sportem i zdrowym trybem życia.

W firmie SuperDrob istnieje drużyna kolarstwa górskiego SuperDrob Bike Team. Liczy ona 15 zawodników w tym 5 kobiet. Uczestniczy w całorocznych ogólnopolskich zawodach kolarskich. Posiadamy również amatorską drużynę piłkarską, która reprezentuje firmę w rozgrywkach na terenie naszego powiatu. Pracownicy SuperDrob mają możliwość korzystania przez cały rok z karty Benefit – Multi Sport – częściowo dofinansowanej przez firmę. Duża grupa pracowników korzysta z wynajętej hali sportowej MOSiR w Karczewie i w miesiącach zimowych gra tam w piłkę siatkową i tenisa stołowego.

Z inicjatyw sportowych, w które angażuje się firma SuperDrob, wymienić należy organizowany od 2013 roku, obecnie dwudniowy, turniej piłkarski SuperDrob Cup. Są to zawody dla dzieci z roczników 2003-2004 ze szkół powiatu otwockiego, Garwolina, Sulejówka, Piaseczna, Błonia, Góry Kalwarii, Żabieńca, Osiecka, Lipówek i Krzaków Czaplinkowskich. Do ważnych imprez należą również: organizowany już po raz 13. ,,Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej SuperDrobʺ im. Szymona Niuka, Finał Pucharu Polski Młodziczek w piłce ręcznej, Gminne Mistrzostwa Sportowe Szkół Podstawowych i Gimnazjów w gminie Wiązowna, Powiatowe Igrzyska Warsztatów Terapii Zajęciowej w Otwocku, Karczewski Bieg Szlakami Mazowieckiego Parku Mazowieckiego, a także Rodzinny wyścig rowerowy „Ojcowie na startʺ, w którym na dystansie 7,5 km biorą udział ojcowie wraz ze swoimi dziećmi.

SuperDrob wspiera i sponsoruje także dziecięce i młodzieżowe kluby sportowe na terenie całego powiatu otwockiego. W klubach LKS Mazur Karczew, OKS Start Otwock i Józefovia Józefów wspieramy sekcje piłkarskie a w UKS ,,Strumienie” oraz ,,Żagle” sponsorujemy nie tylko sekcje piłkarskie, lecz także: piłki siatkowej, piłki ręcznej, gimnastyki, szachów, szermierki i pływania.

W wielu imprezach organizowanych przez SuperDrob biorą też udział dorośli. Są to m.in.: ,,Rajd Rowerowy Szlakami Ciuchci” w Karczewie, „Bieg Wąskotorówki” w Karczewie, ,,Ogólnopolski Półmaraton Wiązowski”, gdzie jesteśmy generalnym sponsorem oraz Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Kulturystyce, Fitness, a także Kulturystyce Zawodników Niepełnosprawnych. Na każdą imprezę oraz zawody nasza firma przekazuje organizatorom produkty żywnościowe w celu przygotowania poczęstunku dla uczestników. Tradycją jest wspólne grillowanie i degustacja naszych wyrobów.

Podziel się
Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin