SuperDrob – produkcja, produkty i plany

25.06.2018
Podziel się

SuperDrob to nowoczesna, rodzinna Grupa Kapitałowa oferująca wysokiej jakości produkty drobiowe – tradycyjne i nowoczesne (dania gotowe z drobiu tzw. convenience food). Jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów, głównie do krajów UE a także Chin i Japonii. Posiada bogate doświadczenie w całościowym procesie hodowli i przetwórstwa drobiu „od jaja po gotowy produkt na półce”.
Od 25 lat jest obecna na rynku, zatrudnia ponad 2500 osób. Główne zakłady przetwórstwa zlokalizowane są w Karczewie o. Warszawy, w Łodzi i Lublinie. Przychód grupy kapitałowej za 2017 przekroczył 1 mld zł. Aktualny zarząd firmy to – zobacz podstronę „władze”.
Od 2017 roku SuperDrob współpracuje z Charoen Pokphand Foods – tajlandzkim koncernem rolno-spożywczym. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

KLIENCI
Współpracuje z sieciami handlowymi:
w Polsce: LIDL, CARREFOUR, Makro, Eurocash, Netto, Żabka, Polomarket, Stokrotka.
w Europie: KFC Europe, Iceland, ASDA, ALDI.
Eksport: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Republika Czeska, Szwajcaria, Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa. Mołdawia, Ukraina oraz Hongkong i Japonia.

CERTYFIKATY JAKOŚCI
Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: system kontroli żywności HACCP, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food oraz program audytowy – Genesis Standards. To gwarancja bezpieczeństwa hodowli
i przetwórstwa drobiu. SuperDrob jest członkiem KRD ID (Krajowej Rady Drobiarstwa).

SPECJALIZACJA:
• Ubój i rozbiór drobiu
• Produkcja świeżych i mrożonych elementów z kurczaka
• Produkcja wędlin, produktów wędzonych i dań gotowych na bazie drobiu

SuperDrob specjalizuje się w uboju i przetwórstwie mięsa z kurczaka. Oferuje świeże
i mrożone produkty pakowane na wiele różnych sposobów. Sprzedaje produkty pod zarejestrowanymi znakami towarowymi lub markami własnymi największych sieci handlowych na rynku krajowym i europejskim. Oferuje także szereg smacznych produktów mięsnych z drobiu i wieprzowiny.

Corporate social responsibility, czyli firma odpowiedzialna społecznie
SuperDrob to firma odpowiedzialna społecznie. Realizuje swój program CSR w lokalnych społecznościach. Szczególnie w miejscowościach w których są zakłady – w Karczewie, Lublinie, Łodzi, Łukowie i Stoczku. Działania społeczne opisane w jednym z pierwszych raportów CSR w branży drobiarskiej – są istotną częścią misji rodziny Lipków. Dotyczą pracowników, młodzieży, partnerów biznesowych i najbliższego otoczenia. W 2017 roku powstała także Fundacja SuperDrob USKRZYDLAMY.

Grupa Kapitałowa online:
www.superdrob.pl (strona korporacyjna)

www.o-kurczaki.pl (blog)

www.raport-csr.pl (raport społeczny)

@GrupaSuperDrob (Twitter)

Podziel się
Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin