César Lipka – Prezes Zarządu

07.12.2016
Podziel się

César Lipka

Cesar Lipka Superdrob

(ur. 1974 w Lozannie ) – polski menedżer, prezes Grupy Kapitałowej SuperDrob. Absolwent politologii oraz Interdyscyplinarnego Wydziału Nauk Humanistycznych o specjalizacji zarządzania biznesem na University of Missouri (USA). Od 1998 r. zaangażował się w działalność rodzinnej firmy SuperDrob i rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora ds. Produkcji, a następnie V-ce Prezesa Zarządu ds. Produkcji. Jest synem Henryka Lipki – założyciela SuperDrob. W 2012 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu. Obecnie jest odpowiedzialny za całość Grupy Kapitałowej i kreuje trendy procesu przemian firmy, by rozwijać dorobek ojca. Ma żonę i pięcioro dzieci. Angażuje się również w działalność społeczną, sportową, kulturalną i charytatywną.

 

Grupa Kapitałowa SuperDrob:

 

SuperDrob to nowoczesna, rodzinna Grupa Kapitałowa  oferująca najwyższej jakości, innowacyjne produkty drobiowe. Firma działa od 1993 roku. Główny zakład znajduje się w  Karczewie (ubojnia i przetwórstwo), Lublinie oraz Łodzi (przetwórstwo). Dodatkowo posiada dwie wylęgarnie drobiu – w Stoczeku Warmińskim i Turce.

SuperDrob zatrudnia ponad 2500 pracowników, zajmując 10 miejsce w rankingu „500 Zakładów Mięsnych w Polsce” (Portal Spożywczy/2018).

Od 2017 r. SuperDrob S.A. współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

 

SuperDrob chce aktywne uczestniczyć w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

Prezesem zarządu jest César Lipka. Odpowiada za całość Grupy Kapitałowej i kreuje trendy procesu przemian firmy, by rozwijać dorobek ojca – Henryka Lipki.

EKSPORT

Eksportując ponad połowę produktów na 19 rynków zagranicznych (m.in. Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Chiny, Irlandia), SuperDrob jest w czołówce eksporterów mięsa drobiowego w Polsce. Równocześnie od kilku firma lat rozwija rynek produktów gotowych – convenience food. W 2017 przychody Grupy Kapitałowej przekroczyły 1 mld zł.

CERTYFIKATY JAKOŚCI

Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty oraz spełnione wymagania międzynarodowych standardów (system kontroli żywności HACCP, system kontroli jakości Red Tractor Assurance, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food). SuperDrob jest członkiem KRD (Krajowej Rady Drobiarstwa – Izby Gospodarczej).

GRUPA KAPITAŁOWA SuperDrob – GK SuperDrob.

  • SuperDrob S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej SuperDrob, w skład której wchodzą wyspecjalizowane firmy:
    • Integra – wylęgarnia i hodowla drobiu,
    • ŁukPasz – wytwarzanie pasz,
    • Stofarm – fermy drobiu,
    • SuperTrans – logistyka i transport.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Firma jest laureatem wyróżnień m.in. Biały LISTEK CSR POLITYKA (dwukrotne wyróżnienie), Diamenty Forbesa, Nagroda Starosty Otwockiego w kategorii FILANTROP ROKU, II miejsce w konkursie Województwo Łódzkie Przyjazne Rodzinie. Na stałe współpracuje z 15 fundacjami oraz lokalnymi klubami sportowymi, domami dla dzieci i schroniskami dla potrzebujących.

Zobacz raport społecznej odpowiedzialności biznesu: www.raport-csr.pl

Podziel się
Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin