César Lipka – Prezes Zarządu

07.12.2016
Podziel się

César Lipka

Cesar Lipka Superdrob

(ur. 1974 w Lozannie ) – polski menedżer, prezes Grupy Kapitałowej SuperDrob. Absolwent politologii oraz Interdyscyplinarnego Wydziału Nauk Humanistycznych o specjalizacji zarządzania biznesem na University of Missouri (USA). Od 1998 r. zaangażował się w działalność rodzinnej firmy SuperDrob i rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora ds. Produkcji, a następnie V-ce Prezesa Zarządu ds. Produkcji. Jest synem Henryka Lipki – założyciela SuperDrob. W 2012 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu. Obecnie jest odpowiedzialny za całość Grupy Kapitałowej i kreuje trendy procesu przemian firmy, by rozwijać dorobek ojca. Ma żonę i sześcioro dzieci. Angażuje się również w działalność społeczną, sportową, kulturalną i charytatywną.

 

Grupa Kapitałowa SuperDrob:

 

SuperDrob S.A. jest firmą spożywczą opartą na przetwórstwie drobiu i produkcji dań gotowych (convenience food). Ponad połowę produktów eksportuje głównie do krajów UE, ale także do Chin i Japonii. Przedsiębiorstwo jest obecne na rynku od 26 lat, zatrudnia blisko 2500 osób. Obrót Grupy Kapitałowej w 2019 roku to ponad 1,7 mld zł.

Od 2017 r. SuperDrob S.A. współpracuje z Charoen Pokphand Foods (CPF) – światowym liderem w branży rolno-spożywczej. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

Od 2018 dostarcza na polskie stoły Kurczaka Sielskiego.

Główne zakłady firmy przetwórstwa znajdują się w Karczewie pod Warszawą, w Łodzi oraz w Lublinie. Dodatkowo posiada 2 wylęgarnie drobiu (Stoczek;  Turka) i wytwórnię pasz w Łukowie.

 

SuperDrob chce aktywne uczestniczyć w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

 

EKSPORT

Eksportując ponad połowę produktów na 19 rynków zagranicznych (m.in. Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Chiny, Irlandia), SuperDrob jest w czołówce eksporterów mięsa drobiowego w Polsce. Równocześnie od kilku firma lat rozwija rynek produktów gotowych – convenience food.

 

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Zobacz raport społecznej odpowiedzialności biznesu: www.raport-csr.pl 

Podziel się
Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin