César Lipka – Prezes Zarządu

07.12.2016
Podziel się

César Lipka

Cesar Lipka Superdrob

(ur. 1974 w Lozannie ) – polski menedżer, prezes Grupy Kapitałowej SuperDrob. Absolwent politologii oraz Interdyscyplinarnego Wydziału Nauk Humanistycznych o specjalizacji zarządzania biznesem na University of Missouri (USA). Od 1998 r. zaangażował się w działalność rodzinnej firmy SuperDrob i rozpoczął pracę na stanowisku Dyrektora ds. Produkcji, a następnie V-ce Prezesa Zarządu ds. Produkcji. Jest synem Henryka Lipki – założyciela SuperDrob. W 2012 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu. Obecnie jest odpowiedzialny za całość Grupy Kapitałowej i kreuje trendy procesu przemian firmy, by rozwijać dorobek ojca. Ma żonę i pięcioro dzieci. Angażuje się również w działalność społeczną, sportową, kulturalną i charytatywną.

 

Grupa Kapitałowa SuperDrob:

 

SuperDrob to nowoczesna, rodzinna Grupa Kapitałowa  oferująca najwyższej jakości, innowacyjne produkty drobiowe. Firma działa od 1993 roku. Główny zakład znajduje się w  Karczewie (ubojnia i przetwórstwo) i Łodzi (przetwórstwo).

SuperDrob zatrudnia ponad 2500 pracowników, zajmując 11 miejsce w rankingu „650 Zakładów Mięsnych w Polsce” (Portal Spożywczy).

 

Jako firma drobiarska jest w pierwszej piątce krajowych przetwórców drobiu.

 

Prezesem zarządu jest César Lipka, absolwent University of Missouri, prywatnie ojciec piątki dzieci. Odpowiada za całość Grupy Kapitałowej i kreuje trendy procesu przemian firmy, by rozwijać dorobek ojca – Henryka Lipki.

EKSPORT

Eksportując ponad połowę produktów na 19 rynków zagranicznych (m.in. Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Chiny, Irlandia), SuperDrob jest w czołówce eksporterów mięsa drobiowego w Polsce. Równocześnie od kilku firma lat rozwija rynek produktów gotowych – convenience food. W 2015 przychody Grupy Kapitałowej to 934 mln zł.

CERTYFIKATY JAKOŚCI

Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty oraz spełnione wymagania międzynarodowych standardów (system kontroli żywności HACCP, system kontroli jakości Red Tractor Assurance, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food). SuperDrob jest członkiem KRD (Krajowej Rady Drobiarstwa).

GRUPA KAPITAŁOWA SuperDrob – GK SuperDrob.

 • SuperDrob S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej SuperDrob, w skład której wchodzi także sześć zintegrowanych firm:
  • Integra – wylęgarnia i hodowla drobiu,
  • ŁukPasz – wytwarzanie pasz,
  • Stofarm – fermy drobiu,
  • SuperBuffet – serwis cateringowy,
  • SuperTrans – logistyka i transport,
  • SuperBuild – usługi budowlane.

Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

Firma jest laureatem wyróżnień m.in. Biały LISTEK CSR POLITYKA (dwukrotne wyróżnienie), Diamenty Forbesa, Nagroda Starosty Otwockiego w kategorii FILANTROP ROKU, II miejsce w konkursie Województwo Łódzkie Przyjazne Rodzinie. Na stałe współpracuje z 15 fundacjami oraz lokalnymi klubami sportowymi, domami dla dzieci i schroniskami dla potrzebujących.

 

Zasady współpracy, udzielania pomocy i umów sponsorskich (pdf)

Podziel się
Odwiedź nas na TTJesteśmy na LinkedIn