Dla mediów

 1. Informacje prasowe
 2. Historia firmy
 3. Do pobrania
 4. Biblioteka zdjęć
 5. Kontakt dla mediów
 1. CPF Poland

  19.04.2017

  Oświadczenie

  25.01.2016

 2. Historia pełna sukcesów

  IMG_0515

  1993 – Nasza historia zaczęła się 22 lata temu kiedy mieszkający w Szwajcarii Henryk Lipka szukał sposobu na wsparcie przemian gospodarczych w rodzinnej Polsce. Pamiętał z dzieciństwa smak pieczonego, soczystego kurczaka, którego przygotowywała mu babcia. Sekretem tego smaku było najlepszej jakości polskie mięso oraz pieczołowicie dobrana przez babcię mieszanka przypraw pilnie przez nią strzeżona. Być może to właśnie stało się dla Henryka Lipki inspiracją do wykupienia Warszawskich Zakładów Drobiarskich i stworzenia marki SuperDrob, której nazwa od początku wskazywała kierunek rozwoju i nasze ambicje – od zawsze chcieliśmy być najlepsi. Po prostu super! Warto dodać, że babcia zdradziła Prezesowi Henrykowi sekret mieszanki przypraw a on do dziś osobiście dogląda tworzenia receptur nowych produktów.

  2000 – Dzięki ciężkiej pracy i rzetelności już po 7 latach działalności udało nam się zbudować zaufanie klientów i kontrahentów, co pozwoliło nam rozwinąć skrzydła i zakupić zakład produkcyjny w Łodzi.

  2011 – Lubimy wyzwania i ambitne cele, dlatego podjęliśmy starania o wejście na rynek chiński, który jest ogromny i bardzo wymagający. Mimo to sprostaliśmy wysokim standardom produkcji i normom jakościowym i jako jedna z niewielu polskich firm, SuperDrob otrzymał akredytację władz chińskich na eksport naszych produktów na tamtejszy rynek. To był nasz kolejny, super sukces.

  2012 – Ostatnie lata naszej działalności to jeszcze bardziej dynamiczny rozwój, który jest efektem wieloletniej pracy i konsekwentnego dążenia do celu. Nie spoczywamy jednak na laurach. Obraliśmy nowe kierunki działania i kolejne ambitne cele, co zaowocowało utworzeniem Grupy Kapitałowej, która umocniła naszą pozycję na rynku.

  2013 – Nasz apetyt na sukces stale rośnie. Nowe cele wymagają także nowych inwestycji, dlatego otworzyliśmy zakład do produkcji Convenience Food w Łodzi, co pozwoliło nam zwiększyć produkcję, a przez to podwoić zatrudnienie.

  2014 – Chcemy być bliżej Was, dlatego rozpoczęliśmy budowę sieci sklepów firmowych, aby produkty SuperDrob stały się jeszcze bardziej dostępne na co dzień.

  2015 – Do Grupy Kapitałowej dołączają kolejne spółki. Zmieniamy się dla Was – nie tylko budujemy nowe zakłady, aby podwoić możliwości produkcyjne, ale przede wszystkim wprowadzamy szeroką gamę innowacyjnych, pysznych i zdrowych dań gotowych z kurczaka, jakich do tej pory nie znaliście. Symbolem tych zmian jest nasze nowe logo – Super Kurka, która patrzy w prawo, czyli w przyszłość, pełną wyzwań i szans na nowe sukcesy.

  2017 – Rozpoczęliśmy współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods z Tajlandii. Dzięki temu możemy inwestować w nowe zakłady zlokalizowane na terenie Polski i aktywnie uczestniczyć w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego. Powstaje spółka CPF Poland.

 3. PR Manager
  Randa Ombach

  tel.: +48 22 77 90 790
  tel.: +48 22 77 90 745
  kom.: 691 082 208

  mail: komunikacja.pr@superdrob.pl
  www.superdrob.pl

  Internet:
  tt@GrupaSuperDrob

  inLinkedIn

  flickr_superdrob

   

  youtube_superdrob

   

  W skrócie o SuperDrob:

  O NAS:

  SuperDrob to nowoczesna, rodzinna Grupa Kapitałowa  oferująca najwyższej jakości, innowacyjne produkty drobiowe. Firma działa od 1993 roku. Główny zakład znajduje się w  Karczewie (ubojnia i przetwórstwo) i Łodzi (przetwórstwo).

  SuperDrob zatrudnia ponad 2000 pracowników, zajmując 11 miejsce w rankingu „650 Zakładów Mięsnych w Polsce” (Portal Spożywczy).

  Prezesem zarządu jest César Lipka, absolwent University of Missouri, prywatnie ojciec piątki dzieci. Odpowiada za całość Grupy Kapitałowej i kreuje trendy procesu przemian firmy, by rozwijać dorobek ojca – Henryka Lipki.

  EKSPORT

  Eksportując ponad połowę produktów na 19 rynków zagranicznych (m.in. Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Chiny, Irlandia), SuperDrob jest w czołówce eksporterów mięsa drobiowego w Polsce. Równocześnie od kilku firma lat rozwija rynek produktów gotowych – convenience food. W 2015 przychody Grupy Kapitałowej to 934 mln zł.

  CERTYFIKATY JAKOŚCI

  Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty oraz spełnione wymagania międzynarodowych standardów (system kontroli żywności HACCP, system kontroli jakości Red Tractor Assurance, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food). SuperDrob jest członkiem KRD (Krajowej Rady Drobiarstwa).

  GRUPA KAPITAŁOWA SuperDrob

  – GK SuperDrob.

  • SuperDrob S.A. jest częścią Grupy Kapitałowej SuperDrob, w skład której wchodzi także sześć zintegrowanych firm:
   • Integra – wylęgarnia i hodowla drobiu,
   • CPF Poland – rozwój nowych projektów na rynku rolno-mięsnym,
   • ŁukPasz – wytwarzanie pasz,
   • Stofarm – fermy drobiu,
   • SuperBuffet – serwis cateringowy,
   • SuperTrans – logistyka i transport,
   • SuperBuild – usługi budowlane.

  Społeczna Odpowiedzialność Biznesu

   

  Firma jest laureatem wyróżnień m.in. Biały LISTEK CSR POLITYKA (dwukrotne wyróżnienie), Diamenty Forbesa, Nagroda Starosty Otwockiego w kategorii FILANTROP ROKU, II miejsce w konkursie Województwo Łódzkie Przyjazne Rodzinie.

   

  Zasady współpracy, udzielania pomocy i umów sponsorskich (pdf)

Odwiedź nas na TTJesteśmy na LinkedIn