Dla mediów

 1. Informacje prasowe
 2. Historia firmy
 3. Do pobrania
 4. Biblioteka zdjęć
 5. Kontakt dla mediów
 6. Eksperci
 1. CPF Poland

  19.04.2017

  Oświadczenie

  25.01.2016

 2. SuperDrob to rodzinna grupa kapitałowa oferująca dobrej jakości, innowacyjne produkty drobiowe. Produkuje mięso i wędliny oraz dania gotowe (posiada ponad 10 letnie doświadczenie na rynkach UE i UK).

  Od 25 lat jest obecna na rynku, dziś posiada 7 spółek zależnych, zatrudnia ponad 2500 osób. Właścicielem firmy jest rodzina Lipków. W 2017 roku SuperDrob nawiązał współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods (CP Foods) z Tajlandii.

  Główne zakłady produkcyjne zlokalizowane są w Karczewie, Łodzi, Stoczku (nowoczesna wylęgarnia z 2016 roku) oraz w Łukowie (wytwórnia pasz zostanie uruchomiona pod koniec 2018 roku).

  W marcu 2018 r. firma kupiła zakład przetwórstwa i wylęgarnię drobiu w Lublinie (transakcja z Indykpol S.A.)

  SuperDrob jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów (do Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i innych krajów UE oraz Chin).

  SuperDrob aktywnie uczestniczy w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego. W 2017 roku został wydany pierwszy raport społeczny grupy kapitałowej dostępny pod adresem: www.raport-csr.pl

   

   

   

  Historia pełna sukcesów

  IMG_0515

  1993 – Nasza historia zaczęła się 22 lata temu kiedy mieszkający w Szwajcarii Henryk Lipka szukał sposobu na wsparcie przemian gospodarczych w rodzinnej Polsce. Pamiętał z dzieciństwa smak pieczonego, soczystego kurczaka, którego przygotowywała mu babcia. Sekretem tego smaku było najlepszej jakości polskie mięso oraz pieczołowicie dobrana przez babcię mieszanka przypraw pilnie przez nią strzeżona. Być może to właśnie stało się dla Henryka Lipki inspiracją do wykupienia Warszawskich Zakładów Drobiarskich i stworzenia marki SuperDrob, której nazwa od początku wskazywała kierunek rozwoju i nasze ambicje – od zawsze chcieliśmy być najlepsi. Po prostu super! Warto dodać, że babcia zdradziła Prezesowi Henrykowi sekret mieszanki przypraw a on do dziś osobiście dogląda tworzenia receptur nowych produktów.

  2000 – Dzięki ciężkiej pracy i rzetelności już po 7 latach działalności udało nam się zbudować zaufanie klientów i kontrahentów, co pozwoliło nam rozwinąć skrzydła i zakupić zakład produkcyjny w Łodzi.

  2011 – Lubimy wyzwania i ambitne cele, dlatego podjęliśmy starania o wejście na rynek chiński, który jest ogromny i bardzo wymagający. Mimo to sprostaliśmy wysokim standardom produkcji i normom jakościowym i jako jedna z niewielu polskich firm, SuperDrob otrzymał akredytację władz chińskich na eksport naszych produktów na tamtejszy rynek. To był nasz kolejny, super sukces.

  2012 – Ostatnie lata naszej działalności to jeszcze bardziej dynamiczny rozwój, który jest efektem wieloletniej pracy i konsekwentnego dążenia do celu. Nie spoczywamy jednak na laurach. Obraliśmy nowe kierunki działania i kolejne ambitne cele, co zaowocowało utworzeniem Grupy Kapitałowej, która umocniła naszą pozycję na rynku.

  2013 – Nasz apetyt na sukces stale rośnie. Nowe cele wymagają także nowych inwestycji, dlatego otworzyliśmy zakład do produkcji Convenience Food w Łodzi, co pozwoliło nam zwiększyć produkcję, a przez to podwoić zatrudnienie.

  2014 – Chcemy być bliżej Was, dlatego rozpoczęliśmy budowę sieci sklepów firmowych, aby produkty SuperDrob stały się jeszcze bardziej dostępne na co dzień.

  2015 – Do Grupy Kapitałowej dołączają kolejne spółki. Zmieniamy się dla Was – nie tylko budujemy nowe zakłady, aby podwoić możliwości produkcyjne, ale przede wszystkim wprowadzamy szeroką gamę innowacyjnych, pysznych i zdrowych dań gotowych z kurczaka, jakich do tej pory nie znaliście. Symbolem tych zmian jest nasze nowe logo – Super Kurka, która patrzy w prawo, czyli w przyszłość, pełną wyzwań i szans na nowe sukcesy.

  2017 – Rozpoczęliśmy współpracę z globalną marką rolno-spożywczą Charoen Pokphand Foods z Tajlandii. Dzięki temu możemy inwestować w nowe zakłady zlokalizowane na terenie Polski i aktywnie uczestniczyć w integracji polskiego rynku rolno-spożywczego. Powstaje spółka CPF Poland.

  2018 – Rozwój firmy to także nowe inwestycje. Kupiliśmy od Indykpol S.A. zakład przetwórstwa i wylęgarnie drobiu w Lublinie

 3. PR Manager
  ŁUKASZ ZAJĄC

  kom.: 603 120 000

   

   

  W skrócie o SuperDrob:

  SuperDrob to nowoczesna, rodzinna Grupa Kapitałowa oferująca wysokiej jakości produkty drobiowe – tradycyjne i nowoczesne (dania gotowe z drobiu tzw. convenience food). Jest liderem eksportu branży drobiarskiej w Polsce. Za granicę wysyła połowę swoich produktów, głównie do krajów UE a także Chin i Japonii. Posiada bogate doświadczenie w całościowym procesie hodowli i przetwórstwa drobiu „od jaja po gotowy produkt na półce”.

  Od 25 lat jest obecna na rynku, dziś posiada 7 spółek zależnych, zatrudnia ponad 2500 osób. Główne zakłady przetwórstwa zlokalizowane są w Karczewie o. Warszawy, w Łodzi i Lublinie. Przychód grupy kapitałowej za 2017 przekroczył 1 mld zł. Aktualny zarząd firmy to – zobacz podstronę „władze”.

  Od 2017 roku SuperDrob współpracuje z Charoen Pokphand Foods – tajlandzkim koncernem rolno-spożywczym. Partnerstwo z CPF pozwala na aktywne uczestnictwo w konsolidacji polskiego rynku mięsnego i paszowego.

  KLIENCI

  Współpracuje z sieciami handlowymi:

  W Polsce: LIDL, CARREFOUR, Makro, Eurocash, Netto, Żabka. W Europie: KFC Europe, Iceland, ASDA, ALDI.

  Eksport: Wielka Brytania, Irlandia, Francja, Republika Czeska, Szwajcaria, Niemcy, Dania, Szwecja, Litwa. Mołdawia, Ukraina oraz Hongkong i Japonia.

  CERTYFIKATY JAKOŚCI

  Wysokie standardy jakości potwierdzają międzynarodowe certyfikaty: system kontroli żywności HACCP, międzynarodowy certyfikat BRC Global Standard-Food oraz program audytowy –  Genesis Standards. To gwarancja bezpieczeństwa hodowli i przetwórstwa drobiu. SuperDrob jest członkiem KRD ID (Krajowej Rady Drobiarstwa).


  SPECJALIZACJA

  SuperDrob specjalizuje się w uboju i przetwórstwie mięsa z kurczaka. Oferuje świeże i mrożone produkty pakowane na wiele różnych sposobów. Sprzedaje produkty pod zarejestrowanymi znakami towarowymi lub markami własnymi największych sieci handlowych na rynku krajowym i europejskim. Oferuje także szereg smacznych produktów mięsnych z drobiu i wieprzowiny.

  Zobacz pełną prezentację on-linie:

  Corporate social responsibility, czyli firma odpowiedzialna społecznie

  SuperDrob to firma odpowiedzialna społecznie. Realizuje swój program CSR w lokalnych społecznościach. Szczególnie
  w miejscowościach w których są zakłady – w Karczewie, Lublinie, Łodzi, Łukowie i Stoczku. Działania społeczne opisane w jednym
  z pierwszych raportów CSR w branży drobiarskiej –  są istotną częścią misji rodziny Lipków. Dotyczą pracowników, młodzieży, partnerów biznesowych i najbliższego otoczenia. W 2017 roku powstała także Fundacja SuperDrob USKRZYDLAMY.

   

   

  Grupa Kapitałowa online:

  www.superdrob.pl (strona korporacyjna)

  www.kurczaksielski.pl (strona o nowym produkcie)

  www.o-kurczaki.pl (blog) www.raport-csr.pl (raport społeczny) @GrupaSuperDrob (Twitter)

   

 4. Zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Chętnie dzielimy się wiedzą i praktyką z branży rolno-spożywczej a szczególnie informacjami o drobiu. Zakres tematów:

  • tendencje na rynku drobiarskim,
  • polski i europejski rynek drobiarski,
  • eksport,
  • rynki europejskie,
  • dania gotowe,
  • zdrowy tryb życia,
  • eksport i handel w Azji,
  • prognozy cenowe na rynku drobiu w Polsce,
  • Unia Celna,
  • rynek żywca.

  Kontakt: komunikacja@superdrob.pl   tel. 22 77 90 745

Visit Us On TwitterVisit Us On Linkedin